r e k l a m a
JDKKultura

Stypendia Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza dla uzdolnionej muzycznie młodzieży

Młodzi, wybitnie utalentowani muzycznie jaślanie będą mogli ubiegać się o Nagrodę im. Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, której fundatorem jest jej patron.

Stypendia Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza dla uzdolnionej muzycznie młodzieży
Stypendia Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza dla uzdolnionej muzycznie młodzieży
Nagrody przyznawane będą na podstawie zarządzenia, wydanego 9 listopada br. przez dyrektora Jasielskiego Domu Kultury. Zasady organizowania przez JDK konkursu, w którym twórcom wybitnie uzdolnionym muzycznie, związanym z Jasłem przyznawane będą nagrody, określa specjalny regulamin.
Przyznawanie Nagrody im. Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza ma na celu wyróżnienie i uhonorowanie osób związanych z Jasłem, które nie ukończyły 25 lat, a mają wybitne osiągnięcia i dorobek artystyczny w dziedzinie muzyki. Za osoby związane z Jasłem uznaje się – według regulaminu – osoby urodzone w Jaśle lub osoby zamieszkałe w Jaśle przez minimum 10 lat.
Fundator nagrody – Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz, wybitny muzyk i kompozytor pochodzący z Jasła, który niedawno wsparł niebagatelną sumą (50 tys. zł) zakup koncertowego fortepianu najwyższej klasy dla JDK, przeznaczył na nagrody swojego imienia łącznie 20 tys. zł brutto.
Szczegółowe informacje na temat nagród, regulamin ich przyznawania, termin zgłaszania kandydatów oraz formularze wniosków zgłoszeniowych dostępne są na stronie internetowej JDK.
JDK

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
nikifor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
nikifor
Gość
nikifor

Brawo! Ten gość jest mega zasłużony dla jasla!

Close
X