Kultura

Sukces chóru SOLI DEO

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sporty w dniach 30 i 31 stycznia br. był organizatorem jubileuszowego XXV Myślenickiego Festiwalu Pieśni Chóralnej – „Kolędy i Pastorałki”. Honorowy Patronat nad Festiwalem sprawuje Jego Eminencja Ksiądz Stanisław Kardynał Dziwisz – Metropolita Krakowski.

Sukces chóru SOLI DEO
Sukces chóru SOLI DEO
Myślenicki Festiwal ma formę konkursu a etap wstępnej kwalifikacji chórów dokonuje się poprzez ocenę dostarczonych organizatorom nagrań dźwiękowych. Corocznie na deskach tut. Ośrodka Kultury w szranki rywalizacji konkursowej staje średnio 25 chórów i zespołów.
Oprócz prezentacji konkursowej odbywającej się w pięciu kategoriach, chóry dodatkowo uczestniczą muzycznie w liturgii Mszy świętej w parafiach Myślenic. Uczestnicy festiwalu reprezentują ważne ośrodki życia kulturalnego naszego kraju.Uzyskane na festiwalu nagrody posiadają artystyczną rangę i są wysoko cenione w środowisku chóralnym Polski.
Na festiwalu zaprezentował się także Chór SOLI DEO. W kategorii – Chóry z towarzyszeniem instrumentu lub zespołu instrumentalnego- chór SOLI DEO zdobył 3 miejsce. Godny uwagi jest fakt iż drugiego miejsca nie przyznano żadnemu z chórów. Jury przyznało pierwsze miejsce oraz trzy trzecie miejsca oraz dwa wyróżnienia. Kolejny sukces i radość dla chórzystów i pani Dyrygent.
SOLI DEO

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SOLI DEO
SOLI DEO
2024 lat temu

W dniu 30 stycznia chór Soli Deo zaprezentował się na III Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Odbył się on w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym w Rzeszowie. Wzięły w nim udział 32 chóry. Dopisali goście z Ukrainy i Białorusi. Są też zespoły z Warszawy, Krakowa, Lublina, Rzeszowa i okolic. Chór wykonał 4 utwory: D. Kusz – Lulajże Jezuniu Ch. Wood – Ding Dong ! Merrily on high D. Willcocks – Infant holy, infant lowly G. Miśkiewicz – Mizerna Cicha Jury w składzie : dr hab. Małgorzata Nowak – prof. UMCS dr Tatiana Svajkova- Uniwersytet Preszowski dr Anna Marek – Kamińska – Wydział… Czytaj więcej »

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x