KulturaWażne wydarzenia

Sukces jaślanina w Krakowie

Dnia 12 maja 2012 roku w Kościele św. Marcina w Krakowie, odbył się uroczysty koncert pt. „Kompozytorzy europejscy na święto Uniwersytetu Jagiellońskiego”. Wystąpił w nim Żeński Chór Akademicki UJ pod dyrekcją Jaślanina Janusza Wierzgacza (absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, śpiewak Chóru Polskiego Radia i dyrygent Żeńskiego Chóru UJ oraz chóru Camerata Iagellonica).

Sukces jaślanina w Krakowie
Chór wykonał m.in. mszę Gabriela Faure „Messa Basse” i „Tota pulchra es Maria” Maurice Durufle. Podczas koncertu zostało również po raz pierwszy wykonane i zatwierdzone HASŁO Żeńskiego Chóru UJ „Barwny głosów chór”, do którego muzykę napisał Janusz Wierzgacz. Gościnnie na koncercie zaprezentowali się: Krakowski Chór Akademicki UJ pod dyrekcją Olega Sznicara oraz Camerata Iagellonica pod dyrekcją Włodzimierza Siedlika.
Sukces jaślanina w Krakowie
Gośćmi specjalnymi koncertu byli między innymi: prof. Karol Musioł – rektor UJ, Helmut Klotz – wybitny niemiecki dyrygent i śpiewak, dyrektor Chóru Synagogalnego z Lipska oraz Renata Grześkowiak, poetka z Konina, autorka tekstu „HASŁA” Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ.
Sukces jaślanina w Krakowie
Utwory kompozytorów francuskich, niemieckich i polskich zabrzmiały wyjątkowo bogato i dostojnie w niewielkim krakowskim kościele, a liczna publiczność, która zaszczyciła swoją obecnością nagrodziła wykonawców owacją na stojąco.
Jan Chrzanowski

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
LIZODROPULOS
LIZODROPULOS
2024 lat temu

A czy jest szansa zobaczyć chór w Jaśle????

gratulant
gratulant
2024 lat temu

Gratulacje!
Godzi się w tym miejscu zaznaczyć, że w Jaśle jest szersza grupa osób odnoszących sukcesy. Śmiem nawet powiedzieć, że istotniejsze sukcesy.
Niestety o pozostałych osobach, których działalność w różnych dziedzinach jest także doceniana poza Jasłem, w samym Jaśle jest nieznana-a szkoda!!

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x