JDKKultura

„Sztuka Kochania” w JDK

Walentynkowy wieczór w Jasielskim Domu Kultury upłynął publiczności w niemal rodzinnej atmosferze podczas spektaklu „Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki”. Ta muzyczna opowieść o życiu małżeństwa świętującego dziesiątą rocznicę ślubu przypadła widzom do gustu.

„Sztuka Kochania” w JDK
Spektakl opowiada historię jednego wieczoru z życia Ewy (Katarzyna Skrzynecka) i Tomka (Dariusz Kordek), a jest on wyjątkowy, ponieważ przypada w dziesiątą rocznicę ich ślubu. Zamienia się w wieczór wspomnień o początkach ich znajomości, o euforii młodego małżeństwa, małej kawalerce pełnej prusaków, początkowych trudnościach finansowych, drugim mieszkaniu, jej wyjeździe za granicę, wreszcie o jego zdradzie.
Widzowie w rozmowach małżonków przeplatanych piosenkami, często odnajdywali własną wymianę zdań z ukochaną osobą. Spektakl ukazuje małżeńskie smutki, radości, chwile rozczarowania i nadziei. W finalnej scenie radość Tomka wywołuje wiadomość, że wkrótce zostanie ojcem. Obiecuje żonie większe wsłuchiwanie się w jej potrzeby.
Klamrą spinającą cały spektakl była doskonale dobrana muzyka. Autorem większości kompozycji jest Seweryn Krajewski, a słów piosenek Jadwiga Has.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x