r e k l a m a
SportWażne wydarzenia

ULKS: finał centralny Samsung Athletic Cup

W dniu 12.06.2011r. na stadionie krakowskiego AWF-u odbył się finał centralny Samsung Athletic Cup. Województwo podkarpackie w biegu na 100m reprezentowała zawodniczka ULKS „Technik“ Trzcinica Wioleta Dąbrowska, która była jedną z 16 zawodniczek startujących w tej konkurencji z całego kraju.

Wioleta Dąbrowska (kliknij aby powiększyć)

Wiola na podstawie czasu uzyskanego z 7 maja z Rzeszowa (13.31) została rozstawiona w drugiej, słabszej serii, którą wygrała z bardzo dobrym czasem 12.65 i ostatecznie zajęła 6 miejsce w tych zawodach. Obecnie z czasem 12.65 Wioleta Dąbrowska znajduje się na siódmym miejscu wśród młodziczek najszybciej biegających w Polsce na dystansie 100m.

Na imprezie w Krakowie zgodnie z zapowiedziami organizatorów wystąpiło wiele gwiazd lekkiej atletyki takich jak: Piotr Małachowski – mistrz Europy, wicemistrz olimpijski i wicemistrz świata w rzucie dyskiem, Tomasz Majewski – mistrz olimpijski w pchnięciu kulą oraz Francis Obikwelu wicemistrz olimpijski, rekordzista Europy w biegu na 100m.

W finale biegu na 100m jak również w eliminacjach Francis Obikwelu uległ Polakowi Dariuszowi Kuciowi, którego trenerem był Jaślanin Piotr Bora.