KulturaMDK

Tak było na feriach w MDK w Jaśle

W wydarzeniach organizowanych podczas ferii zimowych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle udział wzięło ponad pół tysiąca osób w różnym wieku.

Tak było na feriach w MDK w Jaśle
Ferie rozpoczęliśmy dyskoteką międzypokoleniową dla wnuczków i ich Babć i Dziadków (19.01.2014 r.). W zabawie uczestniczyło ponad 60 osób, które bawiły się wspólnie przy muzyce granej na żywo oraz wzięły udział w różnych zabawach integracyjnych. We wtorek (19.01.2014 r.) odbyło się przedstawienie teatralno-muzyczne dla najmłodszych pt. „Królowa Śniegu”. Publiczność (ponad setka dzieci w wieku 3 – 9 lat) żywo reagowała na grę aktorów, którzy w zabawny sposób przedstawili historię przyjaźni dwójki bohaterów.
Tak było na feriach w MDK w Jaśle
W piątkowy wieczór (24.01.2014 r.) odbył się pokaz filmów Future Shorts. Podczas pokazu, który dofinansował Urząd Miasta w Jaśle, publiczność miała okazję obejrzeć filmy, które zostały nagrodzone na ważnych światowych festiwalach, takich jak Sundance czy Berlinale.
Tak było na feriach w MDK w Jaśle
Ponadto przez pierwszy tydzień ferii od poniedziałku do piątku w MDK-u gościła grupa 20 dzieci w wieku 6 – 10 lat biorących udział w wypoczynku zimowym pod hasłem „Kalejdoskop zimowy”. Przez 8 godzin dziennie dzieci bawiły się m.in. na zajęciach integracyjnych, sportowych, tanecznych, muzycznych i plastycznych; odwiedziły dwukrotnie Rzeszów (kino Helios oraz Centrum Zabaw) oraz „fabrykę czekolady” w Wytwórni Ciast i Lodów SANTOS w Krościenku Wyżnym.
Tak było na feriach w MDK w Jaśle
W połowie ferii – w niedzielę 26.01.2014 r. – odbyła się zabawa karnawałowa dla najmłodszych w stylu bollywood. Dzieci – których przybyła ponad setka – oprócz nauki tańca bollywood miały możliwość własnoręcznego wykonania chusty ze świecącymi ozdobami, malowały „świętą krowę”, a także mogły przyozdobić ciało kolorowymi tatuażami. Podczas imprezy goście specjalni – tancerki Rati i Rada zaprezentowały przed zgromadzonymi tańce rodem prosto z filmów bollywood.
W drugim tygodniu ferii w dniach 27-28.01.2014 r. miało miejsce zimowisko w Desznicy, pod hasłem „Kosmiczna przygoda”. Uczestnicy wyjazdu – dzieci z Jasła oraz uczniowie SP w Desznicy – wspólnie wzięli udział w kosmicznych zabawach, takich jak: „Wielki zjazd międzyplanetarny”, konstruowanie rakiety, „Kosmiczna dyskoteka”, szukanie skarbów oraz harce na śniegu.
Tak było na feriach w MDK w Jaśle
W środę (29.01.2014 r.) do południa odbyły się zajęcia pt. „Wesoła zima” dla dzieci w wieku 3 – 6 lat, a po południu na scenie MDK-u – podczas TALENT SHOW – dwudziestu dwóch utalentowanych uczestników zaprezentowało swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie. Publiczność mogła usłyszeć w wykonaniu młodziutkich wokalistów znane przeboje oraz podziwiać taneczne umiejętności dzieci – jedna para wykonała mix tańców towarzyskich, przedstawiony został również taniec dyskotekowy oraz balet.
W czwartek 30 stycznia br. zgromadziliśmy się na Rodzinnym Kolędowaniu. W pierwszej części spotkania wystąpiły dzieci z zajęć wokalnych prowadzonych w MDK w Jaśle, następnie wspólnie z przybyłymi śpiewaliśmy kolędy: te dobrze i mniej znane.
Tak było na feriach w MDK w Jaśle
Ferie zakończyliśmy „Pierwszym eMDeKowskim Zimowym Ptakoliczeniem”, które miało miejsce w Foluszu (1.02.2014 r.). Pod okiem ornitologa uczestnicy wycieczki naliczyli: około 100 sikor bogatek, 7 sikor ubogich, 1 kowalika, 2 sikory modraszki, 2 myszołowy, 3 kwiczoły, 1 kosa i 1 dzięcioła dużego.
Mamy nadzieję, że wszystkie osoby, które odwiedziły Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle podczas tegorocznych ferii zimowych spędziły czas przyjemnie i pożytecznie. Po zimowej przerwie zapraszamy wszystkich na kolejne wydarzenia cykliczne oraz na zajęcia stałe!
MDK w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x