Kultura

Tradycyjna żywa szopka u Franciszkanów (foto)

Żywą szopkę i jasełka zaprezentowała młodzież franciszkańska późnym wigilijnym wieczorem na parkingu przy kościele św. Antoniego.

Tradycyjna żywa szopka u Franciszkanów (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)
Właśnie tam każdego roku odbywa się tradycyjna żywa szopka, która jest połączona z wspólnym dzieleniem się opłatkiem, kolędowaniem, składaniem życzeń, a także wprowadzeniem mieszkańców Jasła w tajemnice przyjścia na świat Zbawiciela, Jezusa Chrystusa i odtworzenie tego momentu, tak jak miało to miejsce 2000 lat temu.
Tradycyjna żywa szopka u Franciszkanów (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego bożonarodzeniowa żywa szopka rozpoczęła się o 20:30 jasełkami przygotowanym przez młodzież franciszkańską. O 22:00 w klasztorze odprawiona została pasterka dla dzieci. Dwie godziny później w kościele Franciszkanów odbyła się tradycyjna pasterka dla dorosłych.
Największą frajdą dla dzieci była możliwość dotknięcia żywych zwierząt, owieczek oraz osiołków. Specjalnie dla dzieci przybył Mikołaj, który rozdawał drobne upominki.
Żywa szopka będzie także dostępna  dla jaślan w najbliższy wtorek (25 grudnia) od godziny 10:00.
Zapraszamy Czytelników naszego Portalu do obejrzenia fotorelacji z żywej szopki autorstwa naszych reporterów. Galeria dostępna jest tutaj.
Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

malo sianka..

jasło
jasło
2024 lat temu

Tradycja jak zwykle,a gdzie jest prawda

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x