r e k l a m a
Kultura

V Podkarpackie Miodobranie, czyli wszystko o miodzie (foto)

Produkcja miodu na naszym terenie wciąż cieszy się dużą popularnością a odbiorcy tego słodkiego przysmaku zamiast na sklepowych półkach często szukają go u pszczelarzy oraz bartników. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem pszczelarzy oraz tych, którzy zainteresowani są jego pozyskiwaniem.

V Jubileuszowe Podkarpackie Miodobranie, czyli wszystko o miodzie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Dla bardzo licznie zgromadzonych gości na kołaczyckim stadionie „Ostoja”, organizatorzy przygotowali wiele różnorodnych atrakcji. Prezentacja sprzętu i akcesoriów pszczelarskich, degustacja miodu, pokaz jego pozyskiwanie, kiermasz rękodzieła artystycznego oraz liczne występy na kołaczyckiej scenie – to właśnie towarzyszyło imprezie pszczelarskiej pod nazwą „V Podkarpackie Miodobranie”. Tegorocznej jubileuszowej edycji imprezy towarzyszyło hasło „Wina i miody, łączą narody”.
Małgorzata Salacha, burmistrz Miasta i Gminy Kołaczyce (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
– Pomysł zrodził się po części przez to, że moja rodzina związana jest z pszczelarstwem, mam również kontakt z pszczelarzami z Pogórzańskiego Związku Pszczelarzy.  Wspólnie wpadliśmy na pomysł aby zorganizować w naszej gminie imprezę, na której można by pokazywać  ich pracę i  hobby –  mówi o genezie Podkarpackiego Miodobrania, Małgorzata Salacha, burmistrz Miasta i Gminy Kołaczyce.
V Jubileuszowe Podkarpackie Miodobranie, czyli wszystko o miodzie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Cykliczną już imprezę zorganizowali Burmistrz Miasta i Gminy Kołaczyce, Pogórzański Związek Pszczelarzy w Jaśle oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach. – Myślę, że organizacja Podkarpackiego Miodobrania w Kołaczycach stała się już tradycją. Impreza organizowana jest zamiast „Dni Kołaczych”. Tegoroczna impreza jest jubileuszową, bo już piątą edycją spotkania pszczelarzy właśnie na terenie gminy i Kołaczyce. Jest to również świetna okazja do wspólnego spotkania, wymiany doświadczeń wśród pszczelarzy, natomiast dla naszych mieszkańców możliwość wspólnej integracji – mówiła dla Portalu Jaslonet.pl, Małgorzata Salacha, burmistrz Miasta i Gminy Kołaczyce.
Promocja codziennych zajęć Pogórzańskiego Związku Pszczelarzy w Jaśle
Dwudniowa impreza w Kołaczycach jest jedną z największych na podkarpaciu możliwością do spotkania się pszczelarzy zrzeszonych w Pogórzańskim Związku Pszczelarzy w Jaśle, którzy mają okazję zaprezentować lokalnej społeczności swoje codzienne zajęcia takie, jak: pozyskiwanie miodu, obsługa akcesoriów pszczelarskich oraz całego funkcjonowania uli od podstaw. – W obecnej chwili Pogórzański Związek Pszczelarzy w Jaśle zrzesza w swoich kręgach ponad stu dwudziestu pszczelarzy, którzy podczas tej imprezy mogli wspólnie się bawić, prezentować swoje bardzo dobre hobby – tłumaczyła Salacha.
V Jubileuszowe Podkarpackie Miodobranie, czyli wszystko o miodzie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Impreza rozpoczęła się ostatniego dnia czerwca od konferencji pszczelarskiej „O pszczołach i nie tylko, wykorzystanie probiotycznych organizmów w rolnictwie i gospodarstwie pszczelarskim”. Wykład prowadzony był przez mgr inż. Michała Morawskiego z Dolnośląskiego Regionalnego Centrum Mikroorganizmów oraz mgr inż. Wojciecha Sowińskiego z Regionalnego Centrum Mikroorganizmów w Jasionce koło Rzeszowa. Piątkową imprezę zakończyła dyskoteka „Nareszcie wakacje z radiem ESKA”, którą poprowadził DJ Marcus.
V Jubileuszowe Podkarpackie Miodobranie, czyli wszystko o miodzie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Niedzielna część była bardziej skupiona na scenie usadowionej na stadionie „Ostoja” w Kołaczycach. O godzinie czternastej piętnaście nastąpiło wprowadzenie figury Św. Ambrożego, patrona pszczelarzy na scenę. Godzinę później dla bardzo licznie zebranych gości wystąpił zespół Sieklowiania, zaraz po których zaprezentował się zespół Pogórzanie. Swoje „pięć minut” na scenie miał również zespół z Węgier, Darek Wickowski, który był laureatem programu „Szansa na sukces”. Popołudniową gwiazdą był zespół Baciary. Wystąpił również zespół Kłosowanie oraz w inny klimat gości przeniósł raper DPD. Niedzielny wieczór należał do zespołu Tequila.
V Jubileuszowe Podkarpackie Miodobranie, czyli wszystko o miodzie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Organizatorzy V Podkarpackiego Miodobrania nie zapomnieli również o najmłodszych, dla których przygotowane zostały zjeżdżalne, dmuchane zamki, samochody. W trakcie imprezy organizowane były liczne loterie oraz w godzinach wieczornych rozlosowane zostały nagrody za bilety wstępu.
IV Podkarpackie Miodobranie w Kołaczycach odbyło się pod patronatem medialnym Jasielskiego Portalu Informacyjnego Jaslonet.pl
Zobacz fotorelację!
Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
beeeeeeeeeee
beeeeeeeeeee
2024 lat temu

Żenada !!! zero profesjonalizmu, spuzniony koncert, akustyka {tego się nieda skomentować nawet} scena bucha cha cha dno !!!

Ona
Ona
2024 lat temu

darek wickowski przemku a nie jakis więckowski ;))

J@
J@
2024 lat temu

Tragedia, akustyka do dupy, nic nie było słychać, kasa wyrzucona w błoto!!!!!!!!

:)
:)
2024 lat temu

naglosnienie słabe…mecz w strefie, z DPD w tle najlepsze 😀

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x