KulturaWażne wydarzenia

W najbliższy weekend V edycja Podkarpackiego Miodobrania

Już w najbliższy weekend (30 czerwca 1 lipca ) Stadion „Ostoi” w Kołaczycach stanie się jednym z najgłośniejszych miejsc na terenie powiatu jasielskiego. Wszystko to za sprawą V już edycji imprezy ” Podkarpackie Miodobranie”, której w tym roku towarzyszy hasło „Wina i miody, łączą narody”.

Plakat (kliknij aby powiększyć)
Burmistrz miasta i Gminy Kołaczyce, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kołaczycach oraz Pogórzański Związek Pszczelarzy w Jaśle zapraszają piąty rok z rzędu do uczestniczenia w pokazach pszczelarstwa i pozyskiwania miodu, kiermaszu wyrobów i akcesoriów pszczelarskich, a także degustowania różnych gatunków miodu.
–  Dla nas jest to wyróżnik, kiedy słyszy się nazwę miasta Kołaczyce, to na myśl nasuwa się miodobranie. Właśnie o taki sposób kojarzenia miejscowości chodzi. To właściwy i trafiony pomysł na promocję. Ogromnie cieszy mnie to, że z roku na rok i turystów przybywa na naszą imprezę oraz wystawców, którzy chcą nam towarzyszyć podczas miodobrania – wylicza Małgorzata Salacha, burmistrz Miasta i Gminy Kołaczyce.
W toku organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników atrakcje przede wszystkim te związane z pszczelarstwem. Jak zapewnia dyrektor GOK w Kołaczycach Ewa Piekarska – sobota jest przede wszystkim dla młodzieży od godziny 20 na błoniach przywitanie wakacji i wielka dyskoteka, którą poprowadzi DJ MARCUS o godzinie 18:00 odbędzie się również konferencja pszczelarska ” O pszczołach i nie tylko, wykorzystywanie probiotycznych organizmów w rolnictwie i gospodarstwie pszczelarskim”.
Niedziela,to występy lokalnych twórców i zespołów ludowych. Zaśpiewa Darek Wickowski, laureat „Szansy na Sukces” o godzinie 17:00 wystąpi zespół Baciary w ramach popołudnia z gwiazdą. Na scenie zrobi się również na moment klimat hip-hopowy. Na godzinę 19.45 zaplanowany jest występ rapera DPD.
Impreza odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Wojewody Podkarpackiego.
Wśród atrakcji organizatorzy wymieniają jeszcze Pokaz kawaleryjski w wykonaniu Szwadronu Podkarpacie w barwach XX pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego, występy zespołu z Węgier.
Organizatorzy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x