KulturaMDK

VI Konferencja Ekologiczna za nami!

Prawie setka osób wzięła udział w VI Konferencji Ekologicznej zorganizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle w dniu 8 października 2014 r. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie oraz Jasielskie Stowarzyszenie CONSENSUS.

VI Konferencja Ekologiczna za nami!
Tematyka tegorocznej Konferencji dotyczyła ekologicznego zagospodarowania odpadów przemysłowych. Wykład przedstawiający historię badań geologicznych w Karpatach i sylwetki geologów związanych z naszym regionem wygłosił Prorektor ds. Rozwoju PWSZ w Krośnie doc. dr inż. Stanisław Rymar. Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, a jednocześnie pracownik dydaktyczny PWSZ w Krośnie dr inż. Ewa J. Lipińska przedstawiła informacje o aktualnym stanie zagospodarowania odpadów przemysłowych w województwie podkarpackim oraz opowiedziała o regulacjach prawnych dotyczących odpadów przemysłowych. Dr Kazimierz Macnar z firmy Exalo omówił środowiskowe aspekty prowadzenia prac wiertniczych.
Gościem Konferencji była również pani Marta Baran Koordynator Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM, która przedstawiła efekty rocznej pracy uczniów i nauczycieli z jasielskich szkół objętych projektem. W drugiej części Konferencji uczestnicy udali się na warsztaty do Kampusu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie.
VI Konferencja Ekologiczna za nami!
W Kampusie uczestnicy mogli osobiście spróbować pracy sprzętem do badań geologicznych, odwiedzili laboratorium oraz zwiedzili nowoczesne budynki Uczelni. Warsztaty poprowadzili: dr Dominik Wróbel Dyrektor Instytutu Politechnicznego PWSZ w Krośnie, dr inż. Bernadeta Rajchel oraz dr Karol Trojanowicz.
VI Konferencja Ekologiczna za nami!
Partnerem Głównym Konferencji Ekologicznej co roku jest Grupa LOTOS S.A. W wydarzeniu uczestniczyli: Łukasz Jagodziński Prezes Zarządu Dyrektor Naczelny LOTOS Infrastruktura oraz Roman Kościow Specjalista Działu Zarządzania Organizacją LOTOS Infrastruktura. Gościem Konferencji był również Zbigniew Dranka Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Jasielskiego. Uczestnikami byli nauczyciele i młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Jasła i powiatu jasielskiego oraz z Biecza i Gorlic. Najlepszym podsumowaniem wydarzenia stały się słowa jednego z uczestników: „Udział w takiej konferencji daje więcej niż miesiąc nauki”.
MDK Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x