KulturaMBP

W Bibliotece patrzę w przyszłość!

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle została nagrodzona w konkursie „O przyszłości – lokalnie” na najbardziej inspirujące spotkanie przeprowadzone w ramach projektu Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera. Biblioteka otrzymała nagrodę główną w kategorii „najlepszy cytat” za spotkanie z Agnieszką Łącką, doradcą zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery w Jaśle, a zwycięski cytat brzmi: Pytanie kim chcę być już nie jest tak trudne. Chce mi się planować, działać, dążyć do celu.

W Bibliotece patrzę w przyszłość!
MBP Jasło, przystępując do projektu, stworzyła przestrzeń, dla ponad setki uczniów ze szkół Jasła i powiatu do inspirujących spotkań z młodymi profesjonalistami, którzy osiągnęli sukces zawodowy w branżach wykorzystujących nowe technologie oraz z doradcami zawodowymi.
W Bibliotece patrzę w przyszłość!
Za nami spotkania m.in.: z grafikiem komputerowym, animatorem kultury, współwłaścicielem firmy 3J-Studio Grafiki i Ilustracji oraz kawiarni artystycznej „Kofi&Ti” Jakubem Jakubowskim czy z doradcą zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery w Jaśle Agnieszką Łącką.
Spotkania w ramach projektu Link do przyszłości pomagają młodym ludziom uwierzyć w siebie i w to, że mogą osiągnąć sukces. Spotykając się młodymi profesjonalistami czy z osobami z lokalnego środowiska, które są aktywne zawodowo młodzi ludzie otrzymują impuls do własnej aktywności. Wierzą, że ich przyszłość zawodowa i edukacyjna leży w ich rękach – podsumowuje Agata Warywoda z MBP w Jaśle, odpowiedzialna za organizowanie lokalnych spotkań w ramach projektu.
W Bibliotece patrzę w przyszłość!
Dzięki spotkaniom uczestnicy otrzymują cały pakiet informacji o tym jak określać swoje predyspozycje zawodowe, odnaleźć się na rynku pracy czy planować swoją karierę. Zainteresowanie młodych ludzi projektem oraz wyróżnienie w konkursie dowodzi – Biblioteka to przestrzeń inspiracji, działania, a także odważnego spoglądania w przyszłość!
W Bibliotece patrzę w przyszłość!
„Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” to ogólnopolski projekt firmy Microsoft, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Jego celem jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x