JDKKulturaWażne wydarzenia

W JDK: Majowa noc kulturalna

Koncerty, teatr, otwarte zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz smakowanie czekoladowej, 46-kilogramowej pisanki, podarowanej mieszkańcom Jasła przez firmę cukierniczą Santos, to tylko niektóre atrakcje „Majowej nocy w JDK”. Jasielski Dom kultury zaprasza na wyjątkową noc 28 maja br.

kliknij aby powiększyć
Zabawa rozpocznie się jednak na długo przed zmierzchem. Dzieci i młodzież już od godz. 15 będą mogły wziąć udział w otwartych zajęciach plastycznych, muzycznych, wokalnych i tanecznych. O godz. 17 będą wyświetlane bajki Studia Miniatur Filmowych w Warszawie. Godzinę później odbędzie się uroczyste zakończenie wystawy „Lalki, kukiełki…”, rekwizytów scenicznych ze zbiorów Teatru „Maska” w Rzeszowie, podczas którego wystąpią najmłodsi soliści JDK.
Kolejnymi punktami programu będą: koncert zespołu „Rumbero”, specjalizującego się w muzyce i tańcu hiszpańskim (godz. 19.30) oraz spektakl „Dziadek” (godz. 21), z którym przyjedzie do Jasła Walny Teatr z Warszawy.
O godz. 22, przy dźwiękach muzyki jazzowej, rozbite zostanie gigantyczne czekoladowe jajo, podarowane mieszkańcom Jasła przez właściciela krośnieńskiej firmy cukierniczej „Santos”, który 23 marca br. prowadził spotkanie z cyklu „Studnia Kulturalna JDK”, poświęcone tajnikom czekolady.
Publiczność miała wtedy okazję spróbować m.in. ręcznie robionych pralinek i gorącej czekolady oraz wziąć udział we wspólnym malowaniu 46-kilogramowej, wysokiej na metr, czekoladowej pisanki, przy użyciu kolorowej czekolady.
Majową noc kulturalną w JDK zakończy – o godz. 23.30 – występ tancerzy ognia i światła „Irrbloss” z Wrocławia.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x