JDKKultura

W JDK:Tymoteusz Rymcimcim

Znany już dobrze najmłodszym jaślanom Teatr Promyk z Poznania wystawił we wtorek (31 czerwca) w Jasielskim Domu Kultury bajkę „Tymoteusz Rymcimcim”. Opowieść o rodzącej się pomiędzy małym niedźwiadkiem a bezdomnym psiakiem przyjaźni bardzo spodobała się młodym widzom i ich opiekunom.

W JDK:Tymoteusz Rymcimcim
Głównymi bohaterami przedstawienia była dwójka sympatycznych niedźwiedzi – mały Tymoteusz i jego kochający lecz surowy tata oraz piesek, z którym zaprzyjaźnił się niedźwiadek. Wystąpili również: lis, kwoka i leśne ptactwo. Tymoteusz, który nie miał kolegów, przypadkowo spotkał równie samotnego szczeniaczka. Malcy zaprzyjaźnili się pomimo niechęci ojca do psów. Tata Tymoteusza w końcu przekonał się, że prawdziwa przyjaźń pokona wszelkie przeszkody i tak jak syn pokochał wesołego psiaka.
W JDK:Tymoteusz Rymcimcim
Aktorzy, doświadczeni w pracy z dziećmi, nawiązali z młodziutką widownią wspaniały kontakt. Maluchy chórem odpowiadały na zadawane pytania, podpowiadały grającym, co mają robić, a gdy lis – złodziejaszek uciekał z łupem pomiędzy rzędami, zagradzały mu drogę, żeby ułatwić pościg niedźwiadkom. Wszyscy przy tym wspaniale się bawili, a po spektaklu z żalem opuszczali salę.
***
Teatr Promyk to nietypowy teatr. Nie ma swojej sali teatralnej i sceny. Pracujący w nim aktorzy jeżdżą po całej Polsce, grając w przedszkolach, szkołach, kinach, domach kultury i w plenerze. Prowadzą także najróżniejsze spotkania integracyjne i festyny dla dzieci. Kilkakrotnie gościli również w Jaśle. W minione wakacje prowadzili „Czwartki artystyczne” na osiedlach, a w czasie ferii zimowych – zabawę karnawałową dla dzieci w JDK, za każdym razem zjednując sobie ogromną sympatię wszystkich milusińskich.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x