JDKKultura

W krainie Walca

Wiedeńskie walce, doskonałe układy choreograficzne i najpopularniejsze fragmenty operetek złożyły się na koncert Staruss Gala. Ten muzyczny spektakl z udziałem baletu, solistów i Straussowskiej Orkiestry Festiwalowej pod dyrekcją Stephena Ellery`ego, przeniósł widzów do epoki Franciszka Józefa.

W krainie Walca
W sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury zabrzmiały najsłynniejsze kompozycje rodziny Straussów, m.in. „Nad pięknym modrym Dunajem”, czy „Marsz Radetzkiego”. Soliści zaprezentowali najpopularniejsze fragmenty z operetek: „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wiedeńska krew” czy „Noc w Wenecji”. Całości dopełniał balet, którego układy choreograficzne nawiązujące do tamtej epoki zachwyciły widzów.
W krainie Walca
Dużą inwencją wykazywali się również soliści, którzy nie ograniczyli się tylko do odśpiewania swoich partii, ale wciągali do wspólnego śpiewania i zabawy widzów, wychodząc do nich z różnych stron sali. Na finał zabrzmiał utwór „Wielka sława to żart” z „Barona Cygańskiego”, odśpiewany wspólnie z publicznością. Porwany chwilą dyrygent, Stephen Ellery przebiegł przez całą salę widowiskową zachęcając widzów do wspólnego śpiewu. Nic więc dziwnego, że nie obyło się bez bisów. Spektakl zakończył kankan, a zachwycona publiczność długo nie chciała rozstać się z artystami.
W krainie Walca
Spektakl zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury odbył się 22 listopada br. w ramach VII Jesiennych Spotkań z Teatrem. Partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło, PGNiG Obrót Detaliczny oraz Lotos S.A.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x