KulturaMBP

W kręgu wielkich mistrzów (zapowiedź)

Dyskusyjny Klub Książki „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na rozmowę o książce Stefana Hertmansa „Wojna i terpentyna”.

W kręgu wielkich mistrzów (zapowiedź)
Hertmans z niezwykłą czułością opowiada historię swojego dziadka Urbaina Martiena, który był malarzem kopistą, wielbicielem wielkich mistrzów, takich jak Tycjan czy Rubens. Mimo niewielkiego wzrostu odznaczał się nienaganną postawą i strojem. Nie złamała go wojna i przeciwności losu. Do śmierci pozostał wierny sobie i sztuce.
Ta książka buduje pomost do rodzącego się wieku nowoczesności oraz prowadzi nas przez archaiczny i nieco ekscentryczny świat doznań, którym nieżyjący już dziadek nadał we wspomnieniach inne, ponadczasowe znaczenie – czytamy w recenzji Jarosława Czechowicza.
Niezwykle piękny język, który zaspokoi gusty nie tylko koneserów, zawdzięczamy tłumaczce literatury niderlandzkiej – Alicji Oczko, która nota bene otrzymała holenderską nagrodę Tłumacza Roku 2016.
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.
Spotkanie odbędzie się 16 stycznia 2017 (poniedziałek) o godz. 16.00 w Centrum Informacji Lokalnej MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1).
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x