KulturaMBP

W MBP: Tajemnicze kradzieże w szpitalu

W szpitalu w Valleby pacjenci okradani są z cennej biżuterii. Kto i w jaki sposób to robi? Nad rozwiązaniem tej zagadki zastanawiali się uczestnicy Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

W MBP: Tajemnicze kradzieże w szpitalu
7 listopada 2013 roku młodzież z klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 4 dyskutowała o książce Martina Widmarka i Helen Willis Tajemnica szpitala. Nie była to pierwsza książka tej spółki autorskiej omawiana podczas spotkania klubowego. Wcześniej wielu wrażeń dostarczyła Tajemnica mumii.
Młodzi czytelnicy utworzyli galerię bohaterów, określając jednocześnie ich znaczenie dla rozwoju akcji.
Zastanawiali się jakie metody wykorzystali bohaterowie, aby odkryć kto i w jaki sposób kradnie cenne precjoza. Wcielili się w rolę detektywów, wymyślając jakie jeszcze sposoby wykrycia kradzieży mogliby zastosować na miejscu Lassego i Mai. Emocjonującą dyskusję wywołało ustalenie, co tak naprawdę naprowadziło Lassego i Maję na właściwy trop, bowiem zdania były podzielone. Nie obeszło się bez sprawdzenia szczegółów w książce!
Książki z tej serii, jak przyznali uczestnicy spotkania, należą do ich ulubionych lektur. Dostarczają dreszczyku emocji, zabawy przy rozwiązywaniu zagadek kryminalnych wraz z Lassem i Mają i pozostawiają pragnienie sięgnięcia po następną lekturę z tego cyklu.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x