Kultura

W PBW: „Wielka Liga Czytelników”

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie Filia w Jaśle pełni funkcję Koordynatora Powiatowego IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. W związku z tym w siedzibie Filii przy ul. Plac Żwirki i Wigury 9 28 lutego 2019 r. o godz. 1000 odbędzie się etap powiatowy tego konkursu.

Organizator „Wielkiej Ligi Czytelników” po zakończeniu etapu powiatowego zachęca uczniów oraz rodziców do wspólnej zabawy i zmierzenia się z testem w formie rodzinnej rozrywki czytelniczej czy też dodatkowego konkursu szkolnego/bibliotecznego.

Organizator bowiem w dniu 1 marca 2019 r. w godz. od 900 do 2100udostępni testy w wersji elektronicznej – do wypełnienia na stronie internetowej (odsyłacz do strony będzie umieszczony w systemie obsługi projektu). Wyniki będą pojawiać się automatycznie po wypełnieniu testu.

W etapie powiatowym pytania testu dla klas 1-4 dotyczą książki: J. Bednarek, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” (całość) – test przygotowany na podstawie: Wydanie I, Warszawa, Poradnia K, 2015. Pytania testu dla klas 5-8 dotyczą książki: Z. Nienacki, „Niesamowity dwór” (całość) – test przygotowany na podstawie: Wydanie 2 w tym opracowaniu, Łódź, Literatura, 2004 oraz Wydanie 4, Olsztyn Wydawnictwo Pojezierze, 1990.

Życzymy dużo satysfakcji z udziału w tej zabawie czytelniczej.

Grażyna Jędryczka
PBW Krosno f/Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x