Kultura

W poniedziałek Dzień Dawcy Szpiku na kołaczyckim rynku

Burmistrz Miasta i Gminy Kołaczyce, Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach oraz Stowarzyszenie „Jasło Nasz Dom” organizują w najbliższy poniedziałek 11 czerwca na kołaczyckim rynku happening ” Dzień Dawcy Szpiku”.

Plakat (kliknij aby powiększyć)
Poniedziałkowa akcja rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do godziny 14.00 i polegać będzie na spotkaniu z przedstawicielami Fundacji przeciw Leukemii, którzy byli już biorcami szpiku kostnego. Zostanie również zaprezentowany film opowiadający o walce z białaczką.
-Dodatkowo na rynku odbywać się będzie pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Kołaczyc, będą wystepy lokalnych zespołów, zabawy dla najmłodszych oraz będzie mnóstwo atrakcji dla wszystkich tych, którzy zechcą nas w tej szczególnej akcji wesprzeć – mówi Ewa Piekarska, dyrektor GOK w Kołaczycach.
Od każdej osoby w wieku 18-35 lat, która wypełni ankietę zdrowotną i podpisze oświadczenie, zostanie pobrane 10 ml krwi.
– W naszej akcji najważniejsze jest to, że przyjeżdżają do nas ludzie, którzy dzięki przeszczepowi szpiku otrzymali drugie życie. Można z tymi ludźmi porozmawiać, poznać ich historię, dowiedzieć się na czym polega oddawanie szpiku. To ważne by organizować takie akcje i wspierać, gdyż nawet jedno uratowane życie, to będzie nasz sukces – zapewnia Małgorzata Salacha, burmistrz Miasta i Gminy Kołaczyce.
– Dawstwo szpiku jest za darmo, nic się na tym nie zyskuje, nic się też nie traci. Przekazując komuś swój szpik, przekazujemy temu komuś nowe życie, możemy przy tym kierować się pobudkami religijnymi, bądź świeckimi, w każdym przypadku będziemy altruistami – podkreśla Łukasz Kotulak, Prezes Stowarzyszenia „Jasło Nasz Dom”
Organizatorzy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x