Kultura

W Zespole Szkół Technicznych rozmawiali o krwiodawstwie

7 maja w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle odbyła się prelekcja dr. Marii Gąsiorowskiej, pracownika Stacji Krwiodawstwa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

W Zespole Szkół Technicznych rozmawiali o kwiodawstwie
W prelekcji wzięły udział klasy II Technikum. Jej celem było uświadomienie uczniom, jak ważne jest oddawanie krwi. Pani doktor w swej prelekcji udzielała informacji na temat tego, jakie warunki trzeba spełniać, aby oddać krew.
Omawiała poszczególne grupy krwi oraz historie osób, które po ciężkich wypadkach dostawały szansę na przeżycie, bo została im przetoczona krew. Bo tak naprawdę można zrobić tak niewiele, aby ktoś mógł przeżyć.
Młodzież Zespołu Szkół Technicznych systematycznie, chętnie oddaje krew. W roku organizowanie są również akcje grupowego oddawania krwi, w tym roku miała ona miejsce 21.04.2015 gdzie grupa osób pełnoletnich po raz pierwszy wraz z opiekunem idzie oddawać krew.
Należy wspomnieć, iż Klub honorowych dawców krwi istnieje przy ZST od 2000 r. i jest on jednym z największych i najprężniej działającym klubem szkolnym w Jaśle.
ZST w Jaśle

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
jaziomek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ziomek
Gość
ziomek

Poprawcie tytuł

ja
Gość
ja

Dlaczego poprawić ??

Close
X