KulturaMBP

Wakacyjne wędrówki w bibliotece

Wielki Mur Chiński, wizyta u angielskiej królowej i brazylijskie amulety – mali podróżnicy z jasielskiej biblioteki dzielnie wędrują egzotycznymi szlakami. Za nami kolejny tydzień wakacyjnych zajęć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w których wzięła udział prawie setka dzieci.

Wakacyjne wędrówki w bibliotece
W Oddziale dla Dzieci mali podróżnicy odwiedzili Brazylię, wysłuchali fragmentu trzymającej w napięciu opowieści o pięknej złotowłosej i Luisie Fernando oraz dowiedzieli się jak tworzyć brazylijskie amulety, bransoletki i kolie. Dzieci zamieniły się w projektantów i nawlekaczy tysięcy mieniących się kolorami koralików, dzięki czemu stworzyli biżuterię swoich marzeń.
Będę nosić swój koralikowy pierścionek codziennie. Czerwony to mój ulubiony kolor! – z entuzjazmem podsumowała swoje dzieło Natalka.
Wakacyjne wędrówki w bibliotece

W Filii nr 1 dzieci miały okazję odwiedzić Chiny – kraj wspaniałej porcelany, misia Pandy, Wielkiego Muru Chińskiego i chińskiego smoka. Gdzie mieszka tajemniczy chiński smok, czym się zajmuje całymi dniami i czym różni się od polskiego bazyliszka lub smoka wawelskiego? Między innymi na te pytania odpowiedzieli mali biblioteczni globtroterzy.

Podróżnicy z Filii nr 2 udali się w kolejną wyprawę szlakiem baśni europejskich, i tym razem zawędrowali do pałacu angielskiej królowej. Po wysłuchaniu baśni ”Żona Selkie” dzieci malowały zamki i budowały z klocków swoje wymarzone pałace. Chciałabym mieszkać w takim zamku – powiedziała Ola. A ja zamieszkałabym w pałacu, który zbudowałam, ale chyba się nie zmieszczę – dodała Michasia.
W Filii nr 3 na dzieci czekała afrykańska i egzotyczna przygoda z…warkoczykami. Gośćmi spotkania była panie Aneta i Madzia z salonu fryzjerskiego „ANETA”, które zaplotły i pokazały jak zapleść afrykańskie warkoczyki. Warkoczyki są najpiękniejsze – powiedziała jedna z uczestniczek – mama będzie mnie tak czesać przez całe wakacje.
W tak pięknych fryzurach biblioteczni wędrowcy wyruszyli do gorącej Afryki na spotkanie z ich rówieśnikiem – sympatycznym bohaterem wiersza „Bambo” Juliana Tuwima.
Na kolejne wakacyjne spotkania zapraszamy już 29, 30 oraz 31 lipca. Harmonogram zajęć oraz więcej informacji dostępne na stronie: www.mbp.jaslo.pl.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x