r e k l a m a
Kultura

Warsztaty wokalne z Marleną Szpak

Jasielski Dom Kultury zaprasza na warsztaty wokalne z Marleną Szpak, które odbędą się w dniach 30 września – 1 października 2019 r. W ramach warsztatów odbędą się zajęcia indywidualne i zbiorowe. Zapisy w sekretariacie JDK w godz. od 8.00 do 16.00 do 23 września br. Koszt w zajęciach zbiorowych – 20 zł, w zajęciach indywidualnych – 100 zł. Szczegółowe informacje po nr tel. 13 443 51 61.

Marlena Szpak swoją muzyczną przygodę zaczęła w Średniej Szkole Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie na wydziale wokalnym, którego jest absolwentką. Następnie ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. D. Cimarosa w Avellino w południowych Włoszech uzyskując tytuł: magister- śpiewak operowy – sopran. Odbyła również dwuletnią specjalizację podyplomową „Canto- Teatro d’Opera” pod okiem verońskiego sopranu Chiary Angella. Od 2016 roku czynnie współpracuje z kierowanym przez Maestro Daniela Orena Teatrem Operowym „Giuseppe Verdiego” w Salerno. W 2017 roku wystąpiła pod batutą Maestro Ennio Morricone z Rzymską Orkiestrą Symfoniczną w unikalnych koncertach z repertuaru muzyki filmowej tego kompozytora. Koncertowała również z teatrem G.Verdiego z Salerno i „San Carlo” z Neapolu w ramach projektu ”Un Estate da Re”.

W 2018 roku odbyła trasę koncertową z Michałem Szpakiem w muzycznym spektaklu pop-lirycznym „Classica Tour ”. Koncerty odbyły się w najważniejszych filharmoniach i teatrach Polski oraz w USA. Poza aktywnością koncertową i teatralną wykłada śpiew i emisję głosu . Ma za sobą również trzy edycje programu TV ”The Voice of Poland”, w których obok brata Michała sprawdza się także jako trener wokalny.

W kwietniu 2019 roku założyła Fundację Artystyczną „Arte Proibita” (Sztuka Zakazana). W ramach fundacji powstał projekt obozów artystycznych dla dzieci i młodzieży „Anima Creativa”. Celem projektu jest szeroko pojęty rozwój artystyczny młodych ludzi w wielu dziedzinach sztuki.

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x