r e k l a m a
Kultura

Wigilia w Integracyjnej Szkole Podstawowej Nr 12 w Jaśle

Wieczór wigilijny w tradycji polskiej jest najbardziej uroczystą i wzruszającą chwilą w całym roku. Tradycja wieczerzy wigilijnej jest od lat bardzo mocno zakorzeniona w polskich sercach.

Wigilia w Integracyjnej Szkole Podstawowej Nr 12 w Jaśle
Aby stało się jej zadość, 19 grudnia nauczyciele Integracyjnej Szkoły Podstawowej Nr 12 w Jaśle, wzorem roku ubiegłego, przygotowali wspólną wigilię dla uczniów klas I – III oraz IV – VI. Uroczyście przystrojona z tej okazji aula podkreślała odświętny charakter spotkania. O zbliżającym się Bożym Narodzeniu przypominał żłóbek z Dzieciąteczkiem, świąteczne dekoracje oraz sianko i płonące lampki na nakrytych białym obrusem stołach.
Wigilia w Integracyjnej Szkole Podstawowej Nr 12 w Jaśle
W świąteczny nastrój wprowadziła zebranych nastrojowa kolęda „Nie było miejsca dla Ciebie…” w wykonaniu Oli Leśniak oraz współczesna opowieść o bezdomnym chłopcu, który bezskutecznie poszukiwał dla siebie miejsca przy świątecznym stole w domach przypadkowo spotkanych ludzi. Chociaż sam nie mógł liczyć na współczucie i życzliwość, oddał wszystkie pieniądze dzieciom pragnącym kupić choinkę. Pokazał tym samym, że w przeddzień Bożego Narodzenia każdy z nas powinien zapalić w swym sercu iskierkę dobra i przekazać ją drugiemu człowiekowi. Dzieci odwdzięczyły się chłopcu, zapraszając go na Wigilię do swojej szkoły, bo w ten wyjątkowy wieczór nikt przecież nie może być samotny.
Wigilia w Integracyjnej Szkole Podstawowej Nr 12 w Jaśle
Po obejrzeniu tej pouczającej inscenizacji przyszedł czas na wieczerzę poprzedzoną łamaniem się opłatkiem z kolegami, koleżankami i nauczycielami. W tych wzruszających chwilach towarzyszył nam Sekretarz Urzędu Miasta Jasła Pan Paweł Rzońca, który przekazał wszystkim zebranym życzenia świąteczne w imieniu Pana Burmistrza i swoim. Pani dyrektor Aleksandra Zajdel- Kijowska również życzyła wszystkim spokojnych, rodzinnych świąt i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Podczas Wigilii zebrani mogli obejrzeć świąteczny teledysk przygotowany przez naszą szkołę, który w okresie świątecznym pojawi się w jasielskiej telewizji. Nie mogło też zabraknąć wspólnego kolędowania. Spędzone wspólnie chwile były naprawdę wyjątkowe. Szkoda tylko, że na ich powtórzenie czekać trzeba cały kolejny rok.
ISP nr 12 w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x