r e k l a m a
JDKKultura

Wkrótce IV Festiwal Nauki w JDK

Jasielski Dom Kultury i Miasto Jasło zapraszają do udziału w IV edycji Festiwalu Nauki, który odbędzie się 21 – 22 października br. w JDK.

Wkrótce IV Festiwal Nauki w JDK
Odwiedzający w tym czasie naszą placówkę, będą mieli okazję uczestniczyć w ciekawych eksperymentach i pokazach. W tym roku poprowadzą je: chorzowski Uniwersytet Rozwoju, wałbrzyski ExploraPark Park Nauki i Techniki, EPML Spotters – Mielecki Portal Lotniczy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie, Obserwatorium Astronomiczne przy I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle, Estrada Tyska oraz 3D Universal Jasło.
Festiwal Nauki, adresowany do uczniów wszystkich szczebli edukacji, jak również dorosłych, jest elementem programu „Jasło – miasto wiedzy”.
Jego celem jest promocja nauki poprzez zabawę. Podczas dwudniowej imprezy będzie można m.in. wziąć udział w lodowych eksperymentach, poznać z bliska świat owadów (żywe okazy!), obserwować niebo w astronomicznej kopule oraz słońce przez teleskop, stworzyć z Panem Korkiem przebojową listę wynalazków, poznać tajemnice druku 3D, „Drogę do gwiazd”, wziąć udział w grach logicznych, zobaczyć się w lustrze Frankensteina oraz obejrzeć wystawę fal elektromagnetycznych.
Festiwal potrwa dwa dni: w piątek 21 października, w godzinach od 9.00 do 14.00 – wstęp dla szkolnych grup zorganizowanych, natomiast od 14.00 do 17.00 w piątek i w sobotę, od godz. 9.00 do 15.00 – wstęp wolny.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x