KulturaMBP

Wolontariat – lubię to! O wolontariacie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle

Dzieli ich wiek, zainteresowania czy miejsce zamieszkania, łączy pasja działania, zaangażowanie i niespożyta energia – mowa o wolontariuszach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. W MBP Jasło odbyło się spotkanie podsumowujące działania wolontariackie w 2013 roku.

Wolontariat – lubię to! O wolontariacie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle
Spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowych działań, i projektowania planów na przyszłość, a przede wszystkim do podziękowania wolontariuszom za ich czas, pracę i zaangażowanie jakim dzielą się w ramach współpracy z Biblioteką.
Obecnie z MBP Jasło współpracuje na stałe czternastu wolontariuszy, zarówno w Bibliotece Głównej jak i filiach. Jako wolontariusze pomagają m.in.: w organizowaniu wydarzeń kulturalno-edukacyjnych, angażują się w działania projektowe, współpracują przy przygotowaniu i prowadzeniu zajęć dla dzieci oraz dorosłych, piszą i redagują teksty. Dzieląc się swoim czasem i umiejętnościami zyskują jednocześnie doświadczenie w pracy w instytucji kultury, inspirację i przestrzeń do realizacji własnych pomysłów.
Wolontariat – lubię to! O wolontariacie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle
Dzięki wolontariatowi mogę zobaczyć „od kuchni” jak organizuje się imprezy i wydarzenia kulturalne, uczestniczę w przygotowaniach i czuję się ich częścią – powiedziała Asia. Wolontariat to realizowanie siebie, pracując z dziećmi robię coś dobrego a jednocześnie zdobywam doświadczenie – dodał Michał.
Na zakończenie biblioteczni wolontariusze zgodnie stwierdzili, że udział w wolontariacie to doświadczenie pełne pozytywnej energii i dobrej zabawy – a ilustracją tego jest film „Wolontariat – lubię to”, który można oglądać na stronie MBP
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x