KulturaMDK

Wspaniała zabawa podczas Dnia Dziecka 2017

Setki uśmiechniętych twarzy dzieci, które można było zobaczyć podczas Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka na Ogródku Jordanowskim świadczą o tym, że impreza należała do udanych. W dniu 1 czerwca odwiedziły nas tłumy dzieci wraz z całymi rodzinami, aby wspólnie bawić się podczas swojego święta, oraz 45-lecia Ogródka Jordanowskiego.

Wspaniała zabawa podczas Dnia Dziecka 2017
Wspaniała zabawa podczas Dnia Dziecka 2017
Piknik rozpoczął się występami uczestników sekcji MDK. Na scenie plenerowej zaprezentowała się Monika Lechwar z sekcji Akademia Malucha, Maja Cecuła, Anna Kiszka i Gabriela Forystek, członkinie zespołu wokalno-tanecznego ISKIERKI, grupa wokalna SUPER JUNIOR, oraz instrumentaliści Wojciech Stasiowski i Mateusz Wójcik. Na zakończenie prezentacji publiczności mogła obejrzeć umiejętności młodych akrobatek z sekcji gimnastyki artystycznej.
Następnie Agencja Eventowa ALTERNATYWA poprowadziła program artystyczny dla najmłodszych, podczas którego dzieci musiały wykonywać różne skomplikowane, aczkolwiek zabawne zadania, za które zostały nagrodzone upominkami.
Jak co roku, dzieci mogły wziąć także udział w konkursie „Malowania kredą na asfalcie”, a także zobaczyć pokaz sprzętu służb mundurowych. W tym dniu bowiem odwiedzili nas policjanci, strażacy i ratownicy medyczni z jasielskich jednostek. Starsze dzieci brały natomiast udział w rozgrywkach tenisa stołowego oraz minigolfa.
Kolejnym ważnym punktem programu Dnia Dziecka był koncert grupy Centrum Uśmiechu, której przeboje dzieci doskonale znają, o czym mogliśmy się przekonać podczas pikniku. Dzieci tłumnie brały udział w zabawach prowadzonych przez Centrum Uśmiechu oraz z radością, wspólnie z wykonawcami śpiewały teksty ich piosenek. Koncert ten został zorganizowany w ramach 45-lecia Ogródka Jordanowskiego.
Równolegle do tych wydarzeń odbywały się konkurencje sportowe zorganizowane przez nauczycieli MDK w Jaśle oraz wolontariuszy z Powiatowego Młodzieżowego Centrum Wolontariatu. Każdy chętny mógł także uczesać sobie fantazyjną fryzurę oraz wykonać nietypowy makijaż, a wszystko to dzięki obecności nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle. Na terenie Ogródka Jordanowskiego znajdowały się także namioty animacyjne, w których znajdowały się liczne atrakcje dla dzieci.
Piknik zakończył się wystrzałowo, bowiem na sam koniec odbył się pokaz pirotechniki scenicznej, a w stronę nieba odleciały kolorowe baloniki, które zostały wypuszczone w ramach 45-lecia Ogródka Jordanowskiego.
Organizatorami Dnia Dziecka był Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Urząd Miasta Jasła w ramach kampanii „Postaw na rodzinę”. Patronatem honorowym wydarzenie to objęli Burmistrz Miasta Jasła oraz Starosta Jasielski.
Tegoroczne obchody Dnia Dziecka oraz 45-lecia Ogródka Jordanowskiego zostały dofinansowane w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.
Partnerem Głównym Dnia Dziecka 2017 był – LOTOS Asfalt.
Partnerami wydarzenia byli także: Starostwo Powiatowe w Jaśle, Jasielskie Stowarzyszenie Consenus, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, oraz Powiatowe Młodzieżowe Centrum Wolontariatu MOC WOLONTARIATU.
Wydarzenie to sponsorowali również: POLWAX S.A., AP-Media s.c., Habys Sp. z o.o., Restauracja & Kawiarnia Parkowa.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował: www.jaslonet.pl.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x