JDKKultura

Wycieczka na Święto Rydza

Klub Kulturalno-Turystyczny Jasielskiego Domu Kultury razem z Polskim Towarzystwem Turystyczno Krajoznawczym Oddział Jasło zapraszają – w niedzielę 29 września br. – na wyprawę w Beskid Niski. W programie jest m.in. zdobycie łagodnego szczytu Kozie Żebro i zejście do Wysowej – Zdroju na Święto Rydza.

Wycieczka potrwa pół doby. Wyjazd z Jasła o godz.9.00 sprzed budynku JDK, powrót około godz. 21.00 w to samo miejsce. Autokar podwiezie wycieczkowiczów do Regietowa, skąd przejdą do Wysowej – Zdroju po drodze wspinając się na Kozie Żebro (847 m n.p.m.), zalesiony, bardzo charakterystyczny szczyt, zawdzięczający oryginalna nazwę prawdopodobniej austriackim kartografom, którzy znaleźli na nim szkielet sarny zwanej kozą.
Po dotarciu do Wysowej turyści z Jasła zwiedzą najatrakcyjniejsze punkty uzdrowiska i przyłączą się do obchodów Święta Rydza. Organizatorzy tej imprezy zapowiadają mnóstwo atrakcji, z których będą mogli skorzystać zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni. Będą konkursy, pokazy rękodzieła, warsztaty, wystawy i koncerty; nie zabraknie oczywiście regionalnych przysmaków serwowanych pod hasłem „Las w kuchni, kuchnia w lesie”.

***

Koszt uczestnictwa w wycieczce: 65 zł; członkowie PTTK i młodzież do lat 16 – 60 zł.
10-procentowa zniżka: dla Honorowych Dawców Krwi oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny.
Cena obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW, usługę przewodnika oraz parkingi.

Uwaga: obowiązuje ubiór turystyczny odpowiedni na zmienne warunki atmosferyczne. Dzieci i młodzież do lat 18 mogą uczestniczyć w wycieczce tylko pod opieka osoby dorosłej.

Zgłoszenia wraz z wpłatą kierować należy do PTTK w Jaśle przy ul. Floriańskiej 15 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00)Informacji w JDK udziela Elżbieta Ruszała telefon 514 284 625.
Organizator zastrzega sobie prawa zmiany trasy wycieczki oraz odwołania wyjazdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników.

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x