r e k l a m a
Kultura

XI Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Chemiczny rozstrzygnięty

W dniu 30.04.2013 r. w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle odbyła się uroczystość wręczenia nagród książkowych i dyplomów laureatom i uczestnikom XI Powiatowego Konkursu Ekologiczno – Chemicznego dla uczniów gimnazjów.

XI Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Chemiczny rozstrzygnięty
Dyrektor szkoły Mariusz Pochroń przywitał wszystkich przybyłych gości oraz laureatów i uczestników konkursu. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jaśle: Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa Pan Ryszard Hebda i Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Pan Andrzej Papciak.
Motywem przewodnim obecnej edycji konkursu było hasło: „Odnawialne źródła energii – energia wiatru, energia geotermalna, biomasa i biopaliwa oraz energia słoneczna”. Cele konkursu to: krzewienie kultury i postawy ekologicznej, uświadamianie problemów związanych z ekologią, rozbudzanie wśród młodzieży wrażliwości na piękno i potrzeby środowiska, kształtowanie świadomości ekologicznej, rozumianej jako gotowość do działania w zgodzie ze środowiskiem oraz rozwój uzdolnień plastycznych w połączeniu z popularyzacją wśród młodzieży zagadnień ekologii i ochrony środowiska.
XI Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Chemiczny rozstrzygnięty
Konkurs prowadzony był w formule dwu etapowej: w pierwszym etapie uczestnicy przedstawili prace w formie prezentacji na płycie CD, które w swej treści nawiązywały do motywu obecnej edycji konkursu; w drugim etapie uczniowie pisali test dotyczący problemów ekologicznych i rozwiązywali zadania z zakresu chemii .
Godny podkreślenia był wysoki i wyrównany poziom wiadomości uczniów biorących udział w konkursie – różnice punktowe pomiędzy uczestnikami były niewielkie. Pytania do konkursu przygotowywali nauczyciele przedmiotów przyrodniczych Zespołu Szkół Nr 3, a ich zakres często wykraczał poza materiał nauczania chemii i ekologii w gimnazjum. Uczniowie opanowali nie tylko wiadomości o zagrożeniach środowiska, poszerzyli informacje o formach ochrony przyrody, ale przede wszystkim ucząc się mogli dojść do przekonania jak ważne są sprawy zagrożeń środowiska i ich wpływ na zdrowie człowieka.
XI Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Chemiczny rozstrzygnięty
Uroczystość wręczenia nagród poprzedził program artystyczny o tematyce ekologicznej przygotowany przez Panią mgr Magdalenę Jucha a wykonywany przez młodzież skupioną w szkolnym kółku teatralno – recytatorskim Zespołu Szkół nr 3.
Uroczysta oprawa konkursu możliwa była dzięki sponsorom. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali piękne nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz dyplomy. Podobnie jak w poprzednich edycjach Komisja konkursowa korzystała ze wsparcia finansowego Rady Rodziców Zespołu Szkół Nr 3 w Jaśle dzięki czemu możliwe było przygotowanie poczęstunku dla uczestników konkursu oraz opiekunów.
XI Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Chemiczny rozstrzygnięty

Nagrody książkowe i dyplomy laureatom i uczestnikom Konkursu wręczyli zaproszeni goście, Naczelnicy Starostwa Powiatowego w Jaśle.
Laureatami zostali uczniowie:
I miejsce: Paweł Sajdak – uczeń Zespołu Szkół w Łubnie Szlacheckim
II miejsce: Agata Wielgosz – uczennica Gimnazjum w Kątach
Daniel Szpak – uczeń ZSPiG Publiczne Gimnazjum w Kołaczycach
III miejsce Patrycja Pierz – uczennica Zespołu Szkół Publicznych w Swięcanach

Dyplomy uznania nauczycielom – opiekunom uczniów oraz członkom komisji konkursowej wręczył Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Pan Mariusz Pochroń.
Prowadzenie konkursu umożliwia poszerzenie wiedzy uczniów gimnazjów z zakresu ochrony środowiska i chemii oraz rozwija zainteresowania przyrodnicze. Organizatorzy pragną podziękować nauczycielom, opiekunom uczniów za przygotowanie młodzieży do udziału w konkursie. Gorąco zapraszamy do dalszej współpracy w następnych latach.
Tadeusz Kalita

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x