KulturaMBP

Youth Story– polsko-słowacka wymiana młodzieży w MBP w Jaśle

Czy znamy dobrze naszych najbliższych sąsiadów, Słowaków? Co wiemy o regionie pogranicza, w którym mieszkamy? Jakie podobieństwa dostrzegamy między naszymi krajami, a w czym jesteśmy wyjątkowi?
Na te i wiele innych pytań odpowiedzą już wkrótce uczestnicy polsko-słowackiej wymiany młodzieży „YOUTH STORY” realizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w partnerstwie z Podduklianskim Osvetovym Strediskiem w Svidniku, przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach Programu „Młodzież w działaniu”.
W dniach 8 – 15 czerwca młodzież z obu organizacji spotka się w Krempnej w Beskidzie Niskim, by pogłębiać wiedzę o kulturze, zwyczajach, legendach obu krajów i wspólnie tworzyć własną historię, której motywem przewodnim będzie integracja i partnerstwo. Efektem wymiany będzie inscenizacja oparta o legendy polsko-słowackiego pogranicza, zaprezentowana podczas happeningu 14 czerwca w Jaśle. Projekt nawiązuje do wcześniejszej inicjatywy realizowanej w MBP w Jaśle przez Nieformalną Grupę Młodzieży MAKAMZA, której motywem przewodnim były nasze lokalne legendy i historie, i która cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Pora zatem przekroczyć granice!
Projekt YOUTH STORY jest realizowany  przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, w ramach programu „Młodzież w działaniu”.

Youth Story– polsko-słowacka wymiana młodzieży w MBP w Jaśle
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x