KulturaMBP

Zabawne spotkania z nauką

Jasielski Dom Kultury i Miasto Jasło zapraszają na kolejne spotkanie w ramach Festiwalu Nauki w Jaśle, który odbędzie się już w najbliższy weekend (13 -14 listopada br.).

Zabawne spotkania z nauką
Odwiedzający JDK będą mieli okazję uczestniczyć w ciekawych eksperymentach i pokazach. W tym roku pokazy i warsztaty poprowadzą: chorzowski Uniwersytet Rozwoju, Explorapark Park Nauki i Techniki z Wałbrzycha, Mielecki Portal Lotniczy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie, Obserwatorium Astronomiczne przy I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle, Estrada Tyska oraz 3D Universal z Jasła.
Festiwal adresowany jest do uczniów wszystkich szczebli edukacji, jak również dorosłych, a jego celem jest promocja nauki poprzez zabawę. Podczas dwudniowej imprezy będzie można m.in. polecieć wirtualnie samolotem nad Mielcem, wziąć udział w doświadczeniach fizyczno – chemicznych, zobaczyć do czego można wykorzystać suchy lód, wziąć udział w warsztatach relaksacyjnych, pokazie pierwszej pomocy, poznać możliwości pozyskiwania energii z różnych źródeł, wybrać się w poszukiwaniu wody czy wirtualnie pospacerować. Przy odpowiedniej pogodzie na zewnątrz będzie można obserwować słońce przy użyciu teleskopu Coronado. Nie zabraknie też pokazów, na który złożą się gry logiczne, mozaiki, złudzenia optyczne, lustro pięciokąt. Uczestnicy Festiwalu zostaną zabrani także w drogę do gwiazd oraz do laboratorium młodego naukowca i wybuchowej kuchni molekularnej. Będą mieli także wyjątkową okazję poznania tajników druku grafiki w 3D.
Festiwal trwać będzie dwa dni (w piątek 13 listopada, w godzinach od 10.00 do 18.00 i w sobotę w godzinach od godz. 10.00 do 15.00). Wstęp wolny z wyłączeniem spektakli zamkniętych dla uczniów (stanowisko V i VI).
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x