Kultura

Zabytki jasielskiej i gorlickiej ziemi

Śladami zabytków ziemi jasielskiej i gorlickiej będzie wiodła kolejna wycieczka zorganizowana przez Jasielski Dom Kultury oraz jasielski oddział PTTK w ramach Klubu Kulturalno – Turystycznego. Wyjazd 23 maja br., godz. 9.00 sprzed budynku PTTK (ul. Floriańska). Na trasie wycieczki znajdą się m. in.: Trzcinica, Święcany, Binarowa, Biecz, Szymbark, Sękowa i Folusz.

Duchy na osiedlu
Zabytki jasielskiej i gorlickiej ziemi
Turyści zwiedzą drewniany, gotycki kościół filialny pw. św. Doroty w Trzcinicy, drewniany kościół parafialny św. Anny w Święcanach, który znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa podkarpackiego oraz późnogotycki kościół św. Michała Archanioła w Binarowej, wpisany w 2003 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Bieczu zaplanowano zwiedzanie gotyckiej kolegiaty Bożego Ciała, zespół klasztorny Reformatów, Turmę Katowską, wieżę ratuszową oraz Szpital Św. Ducha. Z kolei w Szymbarku wycieczkowicze zwiedzą dawny dwór obronny rodu Gładyszów (kasztel) – perłę polskiego renesansu. Na trasie znajduje się również Sękowa wraz z gotycką świątynią filialną pw. św. Filipa i Jakuba, wpisaną wraz z innymi drewnianymi kościołami Małopolski i Podkarpacia na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Natomiast w Wapiennem będzie możliwość degustacji wód mineralnych (za dodatkową opłatą). Wycieczka tradycyjnie już zakończy się pieczeniem kiełbasek w Foluszu (zestaw ogniskowy we własnym zakresie).
Koszt uczestnictwa wynosi: dla członków PTTK i młodzieży do lat 16 – 40 zł, dla pozostałych osób – 45 zł. Cena obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW, przewodnictwo na trasie, nie uwzględnia natomiast biletów wstępu do obiektów historycznych (bilety płatne dodatkowo – ulgowe – 4 zł, normalne – 8 zł).
Zapisy na wycieczkę: PTTK – poniedziałek, wtorek w godzinach od 9.00 do 15.00 oraz środa czwartek, piątek od godz. 11.00 do 17.00 oraz w sklepie elektrycznym (Rynek 10 w godz. od 9.00 do 17.00). Kontakt: Elżbieta Ruszała – JDK – Kino „Syrena”, telefon 514 284 625.
Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki oraz odwołania wyjazdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x