r e k l a m a
Kultura

Zaczęły się sejmowe boje

W miniony weekend (10 – 11.05) w Warszawie spotkały się najlepsze drużyny z poszczególnych województw, które zakwalifikowały się do XX Sejmu Dzieci i Młodzieży. Z Gimnazjum Nr 2 w spotkaniu komisji sejmowych uczestniczyły 2 zespoły w składzie: Katarzyna Kosiek, Ewelina Gajewska, Dominika Gustek, Angelika Mlicka.

Zaczęły się sejmowe boje
Dwa dni były wypełnione pracą nad dokumentami sejmowymi, wyborem Marszałków, skonstruowaniem pytań do Ministra Edukacji oraz warsztatami prowadzonymi przez szkoleniowców Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jednak w nawale obowiązków młodym posłankom wraz z opiekunką udało się znaleźć czas na zwiedzenie, choć trochu, Warszawy, odwiedzenie Miasteczka Europejskiego przygotowanego na Paradę Schumana oraz „pobawić się” na wesołym miasteczku. Dalsze prace z przygotowanymi materiałami sejmowymi odbędą się zwyczajowo 1 czerwca br.
Zaczęły się sejmowe boje
Dziewczyny mimo zmęczenia już w poniedziałek z grupą wsparcia przeprowadziły na Rynku happening, gdzie rozdawano różne gadżety, przeprowadzono konkurs na dokończenie zdania, rozdawano ulotki z informacjami o inwestycjach w regionie sfinansowanych z dotacji UE i kandydatach na eurodeputowanych oraz rozniesiono wstępnie plakaty do różnych instytucji zachęcające do udziału w wyborach do PE – 25 maja 2014 r.
(ID)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x