Kultura

Zaproszenie na „Święto Kultury Ziemi Skołyszyńskiej 2014″

Koncert zespołu BAYER FULL oraz folkowej grupy Góralska Hora, występy kapel i zespołów ludowych, kiermasz rękodzieła, konkursy z nagrodami, dyskoteka pod gwiazdami – to tylko wybrane atrakcje Święta Kultury Ziemi Skołyszyńskiej 2014, na które zaprasza Wójt Gminy Skołyszyn oraz Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. W tym roku obchody święta Gminy odbędą się 10 sierpnia na stadionie sportowym w Skołyszynie.

Święto Kultury Ziemi Skołyszyńskiej 2014
Podczas imprezy planowane są liczne konkursy z nagrodami. Dla dzieci zorganizowany zostanie konkurs plastyczny, dorośli będą mogli wziąć udział w turnieju wiedzy o ziemi skołyszyńskiej. Przygotowane zostaną wystawy z rękodziełem artystycznym oraz kiermasz ginących zawodów. Mieszkańcy będą mogli podglądnąć pracę wikliniarza, kowala, czy garncarza. Uczestnicy imprezy będą mieli również okazję spróbować tradycyjnych potraw, przygotowanych z miejscowych specjałów przez Koła Gospodyń Wiejskich.
W trakcie imprezy na scenie zaprezentują się uczestnicy zajęć tanecznych i wokalnych prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.
Niewątpliwie największą atrakcją Święta będzie występ zespołu BAYER FULL – jednego z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej. Zespół istnieje od roku 1984, liderem i wokalistą zespołu jest Sławomir Świerzyński. Grupa ma w swoim dorobku dziewiętnaście autorskich płyt sprzedanych w łącznym nakładzie 16,5 milionów egzemplarzy.
Po koncercie DJ M-Lukas zapewni fantastyczną atmosferę na dyskotece pod gwiazdami.
Imprezę zrealizowana zostanie w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.
GOKiCz w Skołyszynie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x