r e k l a m a
Przegląd mediów

500 złotych za nieodśnieżone auto

Policja będzie karać kierowców według zimowego taryfikatora. Nawet 500 zł mandatu dostanie kierowca za brudne szyby w aucie, tyle samo za niesprawne wycieraczki, a 100 zł za nieuzasadnione grzanie silnika w aucie podczas postoju. Zbliżająca się zima to okres większego ryzyka otrzymania mandatu na drodze.

fot. Internet (kliknij aby powiększyć)

Podczas opadów śniegu numer rejestracyjny samochodu przestaje być widoczny. Jeżeli zatrzyma nas policjant i stwierdzi, że nie da się go odczytać, nałoży na nas mandat w wysokości 500 zł. Taryfikator na zimę jest jednak szerszy.

W mroźne dni posypią się mandaty za nieuzasadnione grzanie w aucie. Dotyczy to sytuacji, gdy samochód stoi w obszarze zabudowanym powyżej minuty. Grozi za to 100 zł kary. Policjanci z drogówki dadzą kierowcy mandat w wysokości 500 zł za brudną szybę. Funkcjonariusz nakaże ją umyć. Jeżeli właściciel auta odmówi wykonania tego polecenia lub nie jest  wstanie tego zrobić z przyczyn technicznych, to sroga kara go nie ominie.

Policjant może sprawdzić zawartość pojemnika na płyn w spryskiwaczu i sprawność wycieraczek. Kara może być jeszcze wyższa, gdy kierowca odmówi przyjęcia mandatu. Wtedy sprawa trafia do sądu i grzywna może wynieść nawet do 5 tys. zł.

W zimie w aucie powinny być widoczne nie tylko światła i tablice rejestracyjne. Czyste muszą być tylna i przednia szyba, lusterka oraz dach samochodu. Dlatego za nieodśnieżony samochód kierowca zostanie ukarany mandatem od 20 do 500 zł.

W taryfikatorze mandatów zapisano też wysokość mandatów za inne wykroczenia. 50 zł dostaniemy za oddalenie się od pojazdu, gdy silnik jest w ruchu. Aż 300 zł za nadmierną emisję spalin lub hałas. Używanie auta z brakującym wyposażeniem będzie nas “kosztować” od 20 do 500 zł mandatu lub od 20 zł do 5 tys. zł grzywny.

Mariusz Andres
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dziadek
dziadek
2023 lat temu

krótki i do rzeczy…idio…

blele
blele
2023 lat temu

musza zarobic na sylwestra:)

wk
wk
2023 lat temu

to już kompletne idiotyzmy powymyślali

jaslanin
jaslanin
2023 lat temu

„W mroźne dni posypią się mandaty za nieuzasadnione grzanie w aucie.” lepiej wsadzić dzieciaki do zimnego auta i dostać mandat za maltretowanie.

mpss
mpss
2023 lat temu

a co ich obchodzi to ze silnik chodzi w czasie postoju samochodu .
zamiast zajac sie konkretnymi sprawami to bd sie czepiac brudnych szyb itd naprawde nie maja nic do roboty – proponuje zwolnienia w takim wypadku.

Anonimowo
Anonimowo
2023 lat temu

” grzanie silnika w aucie podczas postoju” ciekawe czy policji tez to dotyczy

bhp
bhp
2023 lat temu

mnóstwo ogólników,które pozwalają na mandatowanie kierowców I jak to ustalił Rostowski i Sp-ka rządząca w Polsce należy wszelkimi sposobami ściągnąć w 2013 r. planowane 15 mld.zł na załatanie dziury budżetowej .W czasie jazdy z Krakowa do Jasła ,gdy na jezdni glejta błotna i wzajemnie nią obrzucają się jadące samochody z naprzeciwka,to kierowcy muszą co 500 m się zatrzymywać nawet na liniach ciągłych,ażeby sprawdzić i ewentualnie przetrzeć szyby ,lampy i tablice ,ale zapłacą po 1.000 zł za zatrzymywanie się w niedozwolonych miejscach i za pracujący silnik na postoju.O to właśnie chodzi.Przecież kontrolującego to nie obchodzi.On wykonuje rozkazy i pracuje na p;remie… Czytaj więcej »

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x