Przegląd mediów

„Babilon”: proces 21 osób

Proces 21 osób ws. "Babilonu"
Krosno. Przed Sądem Okręgowym w Krośnie ruszył w poniedziałek (11 października) proces 21 osób zamieszanych w działalność agencji towarzyskiej „Babilon” w Krośnie.

Początkowo aktem oskarżenia przygotowanym przez Prokuraturę Okręgową w Krośnie objętych było 36 osób. Z tej grupy 12 osób przyznało się do winy i po uzgodnieniu z prokuraturą, dobrowolnie poddało się karze, otrzymując wyroki w zawieszeniu. Sprawa dwóch osób została wyłączona do odrębnego postępowania.

Dobrowolna kara

Na dobrowolne poddanie się karze zdecydował się w poniedziałek Marcin J. Z prokurator Wiesławą Basak uzgodniono, iż będzie to 5 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata, kara grzywny oraz przepadek korzyści majątkowej, jaką uzyskał.

Bez porozumienia

Z kolei obrońca oskarżonego Jerzego M. zaproponował warunkowe umorzenie postępowania wobec oskarżonego, argumentując to między innymi bardzo dobrą opinią Jerzego M., jego wcześniejszą niekaralnością oraz niewielką korzyścią majątkową jaką miał uzyskać. Na takie rozwiązanie nie zgodziła się jednak prokurator.

Nie doszło również do porozumienia się Joanny B. w sprawie dobrowolnego poddania się karze. Zgoda była co do wymiaru kary – 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat i po „targach” zakaz prowadzenia działalności gospodarczej co do usług noclegowych i działalności związanej z branżą hotelarską. Joanna B. nie zgodziła się natomiast na zwrot korzyści majątkowej, jaką miała uzyskać w wyniku przestępstwa, którą wyliczyła prokuratura.

(…)

Szczegóły w numerze – strona 8.

/aj/
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jaslanin
jaslanin
2024 lat temu

co na to pan Gorczyk

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

bedzie

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x