Przegląd mediów

Ceny paliw coraz wyższe

Drożyzna na stacjach benzynowych ciągle trwa. A to nie koniec? Tak dynamicznego wzrostu cen paliw na stacjach benzynowych nie było już od dawna. W Rzeszowie za litr popularnej „95” trzeba zapłacić nawet 4,77zł, a za litr diesla 4,56zł. W górę poszła również wartość LPG – nawet 2,18zł/l. Drożyzna paliwowa już teraz mocno uderza w portfele kierowców, a nie wykluczone jest, że ceny poszybują jeszcze wyżej.

Ceny paliw coraz wyższe
Ceny paliw coraz wyższe

Krajowy rynek paliwowy nie przechodzi ostatnio przez najlepsze chwile. Dzieje się tak za sprawą napiętej sytuacji geopolitycznej na Bliskim Wschodzie, i w efekcie zakupu droższej ropy naftowej. Zagraniczne nastroje odczuwają rzeszowscy konsumenci, coraz częściej narzekający na wzrost wydatków. – Mieliśmy ostatnio osłabienie złotówki oraz gwałtowne podwyżki cen ropy naftowej – mówi Grzegorz Maziak, analityk rynku paliw z E-petrol. Jak wyglądają więc obecne stawki na rzeszowskich stacjach benzynowych? Za litr PB95 trzeba zapłacić 4,67 – 4,77zł, a za litr PB98 4,96 – 5,06zł. Wzrosły także koszty oleju napędowego, którego litr notowany jest na poziomie 4,46 – 4,56zł. Z kolei wartość LPG wynosi 2,13 – 2,18 zł.

W ostatnich dwóch miesiącach ceny paliw rosły w zastraszającym tempie, jednak prawdziwą podwyżkę obserwujemy dopiero od dwóch tygodni. Jak będą wyglądać najbliższe dni? – To nie koniec, gdyż ceny paliw mogą jeszcze wzrosnąć – tłumaczy Maziak. Co ciekawe, istnieje pewna szansa, że hurtowa wartość paliwa zostanie wreszcie wyhamowana, jednak kierowcy na stacjach benzynowych niestety tego nie odczują. – Na dzisiaj nie wydaje się, by ceny zaczęły spadać, w tej kwestii ważna jest polityka największych producentów – ocenia analityk E-petrol. Podróżujący muszą więc przygotować się na możliwe wyższe koszty.

Kamil Lech
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x