Przegląd mediów

Jasło czeka referendum. Czy Straż Miejska zostanie? W niedzielę głosowanie

Swoje „tak” lub „nie” dla dalszego istnienia Straży Miejskiej jaślanie będą mogli powiedzieć już w najbliższą niedzielę. Czy jesteś za likwidacją w mieście Jaśle straży miejskiej? – na takie pytanie będą mogli odpowiedzieć jaślanie, którzy zdecydują się uczestniczyć w zaplanowanym na najbliższą niedzielę referendum gminnym.

Jasło czeka referendum. Czy Straż Miejska zostanie? W niedzielę głosowanie (fot. Jakub Hap)

Temat referendum umożliwiającego jaślanom ustosunkowanie się do pomysłu likwidacji miejscowej straży miejskiej, podnoszony był w Jaśle mniej więcej od trzech lat. Wszystko zaczęło się sporem o fotoradar, ustawiany przez strażników w miejscach – zdaniem niektórych mieszkańców – niedozwolonych. Przeciwnicy instytucji, której głównym zadaniem statutowym jest utrzymanie porządku i spokoju w mieście, zarzucili jej, że prowadząc pomiar prędkości nie czyni tego prewencyjnie, lecz tylko i wyłącznie zarobkowo. Nie pierwszy szereg spośród oponentów straży wyszli wówczas Krystian Skalski i jego koledzy, raz po raz organizując akcje zasłaniania czyhającego na za szybko jadących kierowców urządzenia.

Swoje „tak” lub „nie” dla dalszego istnienia Straży Miejskiej w Jaśle wszyscy spośród posiadających prawa wyborcze jaślan będą mogli wyrazić już w najbliższą niedzielę. Lokale referendalne (przygotowane w tych samych miejscach, gdzie odbywało się głosowanie w ramach ostatnich wyborów samorządowych) zostaną otworzone o godzinie 7 i pozostaną czynne do 21. Udając się do nich należy mieć przy sobie dowód osobisty.

Aby referendum zostało uznane za ważne, musi wziąć w nim udział 30 procent uprawnionych do głosowania mieszkańców Jasła, tj. niewiele ponad 9 tysięcy osób. Czy uzyskanie takiej frekwencji jest możliwe? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niebawem.

Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sprawiedliwy
sprawiedliwy
2024 lat temu

ciekawe ile zapłacili za reklame organizatorzy i czy poral wystawił im fakture?

!!!
!!!
2024 lat temu
20 procent
20 procent
2024 lat temu

Kto ustala zasady referendum? Co mowi prawo i konstytucja? Organizatorom radzilbym poradzic sie niezaleznego prawnika i nie ustepowac..nigdy nie ustepowac.

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x