Przegląd mediów

Kolejne zmiany w egzaminie na prawo jazdy

Podnosi się zdawalność zarówno egzaminów teoretycznych, jak i praktycznych. Od nowego roku kandydatów na kierowców czekają zmiany w drodze po zdobycie uprawnień do jazdy samochodem.

Kolejne zmiany w egzaminie na prawo jazdy (fot. Wit Hadło)

Chodzi głównie o egzamin teoretyczny, do którego będzie można podejść bez skończenia kursu teoretycznego w szkole nauki jazdy. Przyszli kierowcy będą musieli się również wykazać umiejętnością jazdy ekologicznej.

– Od następnego roku faktycznie będą dwie zmiany. Jedna zmiana to to, że osoba będzie mogła przystąpić do egzaminu teoretycznego bezpośrednio po uzyskaniu profilu kandydata na kierowcę, czyli bez odbycia kursu i po zaliczeniu egzaminu teoretycznego w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego będzie mogła przystąpić do zajęć praktycznych w ośrodku szkolenia kierowców – wyjaśnia Robert Drozd, egzaminator nadzorujący Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie.

Kolejną zmianą jest wprowadzenie oceniania tzw. ekodrive, czyli jazdy energooszczędnej: hamowania silnikiem i odpowiedniego doboru biegów w trakcie jazdy. Zdający powinien zmienić bieg na wyższy w momencie, kiedy silnik osiągnie około 2 tys. obrotów na minutę.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Blanka Szlachcińska

Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaaa
Jaaa
2024 lat temu

Szczerze powiedziawszy żadna nowość! ja zdajac egazamin 5 lat temu podstawa bylo hamowanie silnikiem!

ixi
ixi
2024 lat temu

i bardzo dobrze 🙂 powinni jeszcze uczyć wymiany koła w samochodzie itp 🙂

TA
TA
2024 lat temu

Ciekawe co jeszcze? a gdzie holowanie, tankowanie ,oczywiście na koszt kursanta, mycie samochodu i wiele innych dupereli bez sensu lepiej niech faktycznie uczą jeździć a nie pierdoł bez sensu bo resztę to nauczy samo życie

shimura
shimura
2024 lat temu

Jestem ciekaw co jeszcze durnego mozna upchac w egzaminie moze umiejetnosci wrozenia np z wnetrznosci kury 😉

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x