Przegląd mediów

Możemy „wyklikać” sobie lekarza

Zarejestruj się do Podkarpackiego Systemu Informacji Medycznej, a będziesz miał dostęp do ponad 1100 lekarzy.

Możemy „wyklikać” sobie lekarza

W system włączonych jest 29 placówek z regionu – 8 szpitali wojewódzkich, 20 szpitali powiatowych oraz przychodnia wojewódzka przy ul. Warzywnej w Rzeszowie. Obecnie istnieje możliwość zarejestrowania się na ponad 1500 usług medycznych do ponad 1100 lekarzy.

Od czego zacząć? – Najpierw należy wejść na portal PSIM i zarejestrować swoje konto, później potwierdzić swoją tożsamość przypisaną do ww. konta w jednej z 29 jednostek połączonych w ramach PSIM i zalogować się na konto Pacjenta. Następnie należy wyszukać usługę, na którą chcemy się zarejestrować. Interesuje nas np. wizyta u kardiologa i chcemy ją zrealizować w przeciągu najbliższych dwóch tygodni, uruchamiamy więc Informator o usługach medycznych lub Wyszukiwarkę usług medycznych, gdzie wyświetli się nam lista podmiotów medycznych i lekarzy danej specjalizacji po nazwisku – mówi Sławomir Cynkar, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim.

Tu może się okazać oczywiście, że wybrany przez nas lekarz może przyjąć nas nie za dwa tygodnie, ale dopiero w listopadzie. Musimy więc zdecydować czy czekamy na termin do wybranego lekarza czy bierzemy specjalistę z najbliższym dogodnym dla nas terminem.

Potem wystarczy się zarejestrować, również on-line
Klikamy wtedy na przycisk „Zarejestruj wizytę”, po czym następuje wyświetlenie aktualnego terminarza z dostępnymi terminami wizyt, w którym automatycznie pojawi się tydzień wynikający z preferowanego terminu wykonania usługi medycznej oraz zweryfikowanego on-line pierwszego wolnego terminu (wskazany pierwszy wolny termin wykonania usługi medycznej jest terminem orientacyjnym, ponieważ jest on uzależniony od bieżących rejestracji wykonywanych przez innych pacjentów np. stojących w kolejce przed okienkiem rejestracji). Po wybraniu terminu wizyty pojawia się formatka rejestracji. W celu potwierdzenia dokonywanej rejestracji musimy wybrać przycisk „Zarejestruj wizytę”, po której wybraniu aplikacja wyświetla podsumowanie danych rejestracji i oczekuje na odpowiedź systemu podmiotu leczniczego, którego dotyczy rejestracja. Jeśli system potwierdzi rejestrację, to w górnej części okna zostanie wyświetlony komunikat „Rejestracja została potwierdzona w systemie podmiotu leczniczego”. Potwierdzona rejestracja pojawi się na liście rejestracji dostępnych w zakładce „Moje wizyty”. Pozostaje już tylko udanie się na wizytę lekarską lub anulowanie rejestracji w zakładce Moje dane/Moje wizyty.

Anna Moraniec

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x