r e k l a m a
Przegląd mediów

Nie musisz płacić 1400 zł za zaległy abonament!

Znamy sposób, jak zgodnie z prawem uniknąć opłaty za telewizor i radio. Mieszkańcy Podkarpacia i nie tylko, od jakiegoś czasu są zasypywani wezwaniami do zapłaty zaległego od 2009 roku abonamentu RTV. W piśmie obywatele dowiadują się, że kara za brak opłat wraz z odsetkami wynosi blisko 1400 zł. Przeważnie nieuświadomiony mieszkaniec naszego regionu uiszcza żądaną kwotę. Nie musi jednak tego robić, bo przepisy w tej sprawie… już nie obowiązują.

Nie musisz płacić 1400 zł za zaległy abonament!
Nie musisz płacić 1400 zł za zaległy abonament!

Jak uniknąć płacenia takiej zaległej za 5 lat opłaty abonamentowej? Można oczywiście zapłacić, ale można się też odwołać. Na stronie 3obieg.pl-wezwanie-do-zaplaty-pomysl-zanim-cie-okradna przedstawiony jest wzór pisma z prośbą, które można wysłać do Poczty Polskiej. Brzmi ono następująco: „W związku z otrzymanym pismem z UP nr (podać numer pisma) z dnia (data) na podstawie art. 73 KPA wnoszę o wydanie z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów dokumentów, na podstawie których wysunięto wobec mojej osoby roszczenia zawarte w w/w piśmie. Uwierzytelnione kopię proszę wysłać na mój adres pocztowy”.

Na jakiej podstawie nie trzeba płacić aż 1400 zł? Wystarczy dokładnie zapoznać się z przepisami. Wynika z nich, że wszystkie rejestracje telewizorów straciły ważność w listopadzie 2008 r. Według rozporządzenia ministra transportu z 25 września 2007 r., w ciągu 12 miesięcy odbiorniki musiały mieć nadane indywidualne numery identyfikacyjne. Trzeba było o tym poinformować właścicieli. Jeżeli w tym okresie, czyli do listopada 2008 roku, nie wypełniono tego obowiązku, to nie można ściągać tych opłat.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Mariusz Andres

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x