Przegląd mediów

Ostatni etap cyfryzacji

Tym razem proces wyłączania nadajników analogowych obejmie 642 tysiące mieszkańców. We wtorek, 23 lipca, o godzinie 1 w nocy zostanie wyłączony ostatni nadajnik analogowej telewizji naziemnej na Podkarpaciu. O godzinie 6 rano  zostanie włączony cyfrowy nadajnik w Giedlarowej koło Leżajska oraz przekaźnik w Cieszanowie.

 alt=
Ostatni etap cyfryzacji

To będzie  już czwarty etap cyfryzacji na Podkarpaciu. Większość nadajników  w naszym regionie została wyłączona w marcu, kwietniu i czerwcu. Ich miejsce zajęły nowoczesne nadajniki cyfrowe, które pozwalają na przesyłanie sygnał telewizyjnego o zdecydowanie lepszych parametrach odbioru, wyższej jakości obrazu i dźwięku oraz nowych możliwościach technologicznych. Odbiorcy telewizji uzyskują dostęp do większej liczby programów.

Proces cyfryzacji telewizji naziemnej tym razem obejmie prawie 642 tys. osób (to jedna trzecia wszystkich mieszkańców Podkarpacia) żyjących na terenie powiatów: leżajskiego, lubaczowskiego, dębickiego, jarosławskiego, kolbuszowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, niżańskiego, przemyskiego, przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, stalowowolskiego, strzyżowskiego, tarnobrzeskiego, brzozowskiego. Mieszkańcy powinni ponownie przestroić odbiorniki. Zmianie ulegnie kolejność kanałów na po poszczególnych multipleksach.

– Od 19 do 26 lipca w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie czynna będzie całodobowa i bezpłatna infolinia – poinformowała Alicja Wosik, wicewojewoda podkarpacki. – Pod numerem 800 100 990 pracownicy Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Komunikacji Elektronicznej odpowiadać będą na pytania mieszkańców.

W najbliższą niedzielę, 21 bm., z Leżajska (od godz. 10) przez Sieniawę (godz. 12) do Cieszanowa (od godz.  15 do 18) przejedzie konwój cyfrowy (z udziałem wozów  satelitarnych i samochodu pomiarowego) i mieszkańcy tego rejonu Podkarpacia będą informowani o procesie cyfryzacji.

Wprawdzie 23 lipca zostanie wyłączony ostatni nadajnik w Giedlarowej koło Leżajska, jednak po tym terminie, do kwietnia 2014 r. planowane  są zmiany w parametrach nadajników naziemnej  telewizji cyfrowej.

Mariusz Andres
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x