Przegląd mediów

PKP nie poinformowały o komunikacji zastępczej

Zepsuł się szynobus i… – To skandal! – Na przystanku kolejowym w Babicy nie informują, że podstawiany jest autobus w zastępstwie pociągu – mówi zdenerwowana pani Elżbieta z Babicy.

PKP nie poinformowały o komunikacji zastępczej (fot. Wit Hadło, Super Nowości

– Z tego powodu we wtorek mój syn nie dojechał na czas do szkoły w Jaśle. Jak dodała nasza Czytelniczka, jej syn miał bilet miesięczny, więc spodziewał się, że PKP zagwarantuje mu dojazd do Jasła. Uczeń stał na peronie w Babicy, a szynobus, który miał wyjechać z tej miejscowości o godz. 5.06, w ogóle nie przyjechał.

Zaniepokojony skontaktował się z matką, która wzięła wolne w pracy i zawiozła go swoim samochodem do szkoły w Jaśle. Wprawdzie uczeń widział odjeżdżający autobus, ale po pierwsze nie miał szans podbiec do niego, bo peron oddalony jest o ponad sto metrów, a po drugie nie wiedział, że został on podstawiony zamiast szynobusu.

O wyjaśnienie tej sprawy poprosiliśmy przedstawiciela Przewozów Regionalnych Oddział w Rzeszowie.

– Doszło do awarii szynobusu. Pociąg z Rzeszowa miał odjechać o godz. 4.44 – poinformował nas Krzysztof Pawlak z podkarpackiego oddziału PKP Przewozy Regionalne. – Zdążyliśmy podstawić w Babicy komunikację zastępczą – autobus. Ale na tym przystanku nie było możliwości, żeby poinformować o tym pasażerów. Nie ma tam bowiem megafonów. – dodaje.

Mariusz Andres
Super nowości

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
da Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
da
Gość
da

skoro nie ma. to może pasuje zrobić te megafony?

Close
X