Przegląd mediów

PKP nie poinformowały o komunikacji zastępczej

Zepsuł się szynobus i… – To skandal! – Na przystanku kolejowym w Babicy nie informują, że podstawiany jest autobus w zastępstwie pociągu – mówi zdenerwowana pani Elżbieta z Babicy.

PKP nie poinformowały o komunikacji zastępczej (fot. Wit Hadło, Super Nowości

– Z tego powodu we wtorek mój syn nie dojechał na czas do szkoły w Jaśle. Jak dodała nasza Czytelniczka, jej syn miał bilet miesięczny, więc spodziewał się, że PKP zagwarantuje mu dojazd do Jasła. Uczeń stał na peronie w Babicy, a szynobus, który miał wyjechać z tej miejscowości o godz. 5.06, w ogóle nie przyjechał.

Zaniepokojony skontaktował się z matką, która wzięła wolne w pracy i zawiozła go swoim samochodem do szkoły w Jaśle. Wprawdzie uczeń widział odjeżdżający autobus, ale po pierwsze nie miał szans podbiec do niego, bo peron oddalony jest o ponad sto metrów, a po drugie nie wiedział, że został on podstawiony zamiast szynobusu.

O wyjaśnienie tej sprawy poprosiliśmy przedstawiciela Przewozów Regionalnych Oddział w Rzeszowie.

– Doszło do awarii szynobusu. Pociąg z Rzeszowa miał odjechać o godz. 4.44 – poinformował nas Krzysztof Pawlak z podkarpackiego oddziału PKP Przewozy Regionalne. – Zdążyliśmy podstawić w Babicy komunikację zastępczą – autobus. Ale na tym przystanku nie było możliwości, żeby poinformować o tym pasażerów. Nie ma tam bowiem megafonów. – dodaje.

Mariusz Andres
Super nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
da
da
2024 lat temu

skoro nie ma. to może pasuje zrobić te megafony?

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x