r e k l a m a
Przegląd mediów

Rządzący szykują kolejny już bat na kierowców

Chcą zabierać prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h. Nie wystarczają już fotoradary, wideorejestratory, wysokie mandaty. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych szykuje na kierowców kolejny już bat. W MSW pracują nad tym, żeby kierowcom, którzy przekroczą znacznie prędkość… odbierać prawo jazdy. Żeby je odzyskać, trzeba byłoby zdawać kolejny raz egzamin.

Rządzący szykują kolejny już bat na kierowców (fot. AG)

Jak informuje MSW na swojej stronie internetowej: „Odebrania prawa jazdy najbardziej powinni obawiać się ci kierowcy, którzy znacząco przekroczą dozwoloną prędkość. Policyjne dane wskazują, że większość wypadków jest spowodowanych niedostosowaniem prędkości do warunków na drodze czy do obowiązujących przepisów. Chodzi też o zatrzymanie prawa jazdy w momencie, gdy kierowca jedzie zdecydowanie za szybko, po to, by przerwać jego dalszą jazdę i aby przestał on stanowić zagrożenie na drodze”.

Jak rozumieć znaczące przekroczenie prędkości? Dla MSW to przekroczenie prędkości o 50 km/h i więcej. Kierowca musiałby wówczas zdawać ponowny egzamin. MSW twierdzi, że takie regulacje prawne z powodzeniem stosowane są w innych krajach UE, m.in. w Belgii, Danii, Portugalii, Holandii i Francji.

To nie koniec zmian, jakie chce wprowadzić MSW. Urzędnicy chcą także czasowego zatrzymywania prawa jazdy lub cofnięcia uprawnień dla tych kierowców, którzy przewożą w pojeździe więcej osób niż pozwalają przepisy.

ag
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ja
ja
2024 lat temu

i cywilizacja się cofa do osiołka- tylko jeszcze ta drogówka

Tomek
Tomek
2024 lat temu

Tak jest w każdym normalnym kraju…Tylko że w normalnym kraju ludzie zyja na poziomie.Maja prace,nie brakuje pieniędzy i nie mysla o kolejnej wypłacie.Szanuja prace i normalny europejczyk nigdzie sie nie śpieszy.A w naszym kraju niestety ale jest wyścig szczurów.
Będąc w PRL wiecznie brakowało mi czasu i pieniędzy i wydawało sie że przerobie prace.Teraz bedąc daleko od tego chlewu żyje spokojnie ,nigdzie sie nie spieszę,pieniadze za prace otrzymuje i mnie starcza,a wekendy mam czas tylko dla siebie na wypoczynek.

ale o co chodzi
ale o co chodzi
2024 lat temu

bardzo dobre rozwiązanie jeszcze powinni kierować w ramach kary do pracy w kostnicy przy ofiarach wypadków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x