Przegląd mediów

Sąd Rodzinny zbada, czy gimnazjaliści obrazili uczucia religijne

16-letni chłopak i dziewczyna sprofanowali Ciało Chrystusa w sanktuarium św. Antoniego. – Sąd Rodzinny wszczął postępowanie celem ustalenia, czy nieletni dopuścili się czynu karalnego z art. 196 kodeksu karnego, to jest obrazy uczuć religijnych przez publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej. Pokrzywdzonymi w tej sprawie są proboszcz sanktuarium św. Antoniego w Jaśle oraz dwie osoby. – Jawność postępowania została wyłączona – informuje sędzia Artur Lipiński, rzecznik Sądu Okręgowego w Krośnie, któremu podlega Sąd Rejonowy w Jaśle, a w nim Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Sąd Rodzinny zbada, czy gimnazjaliści obrazili uczucia religijne

Do profanacji doszło 14 kwietnia podczas popołudniowej mszy świętej w sanktuarium św. Antoniego w Jaśle. Dziwne zachowanie i wygląd trojga przystępujących do komunii młodych ludzi zwróciło uwagę kapłana, który jej udzielał. Cały czas coś do siebie szeptali. Jako pierwsza do sakramentu przystąpiła dziewczyna. Przyjęła Ciało Chrystusa.

Tuż za nią stał chłopak, który, gdy przyszła jego kolej, uśmiechnął się tylko, powiedział, że „on nie” i odszedł, ale w tym czasie szepnął coś do dziewczyny i cały czas ją przytrzymywał. Następnie do komunii przystąpił chłopak, który, jak podają świadkowie, wracając do nawy bocznej szedł przez kościół pokazując Najświętszy Sakrament na języku, a później wypluł go na kościelną posadzkę.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Katarzyna Szczyrek
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x