r e k l a m a
Przegląd mediów

Skarbówka sprawdzi nasze konto w banku

Fiskus chce mieć coraz większą kontrolę nad podatnikami. Dla urzędów skarbowych nie będzie już tajemnicy bankowej. W każdej chwili pracownicy skarbówki będą mogli sprawdzić nasze konto i uzyskać dostęp do szczegółowych informacji o wpływach i obciążaniu rachunków. Włącznie z danymi o nadawcach i odbiorcach przekazów.

Skarbówka sprawdzi nasze konto w banku

Takie zapisy pojawiły się w projekcie nowelizacji ordynacji podatkowej przygotowanej przez Ministerstwo Finansów. To właśnie ten resort chce zapewnić skarbówce znacznie większy dostęp do kont bankowych podatników. Fiskus miałby też prawo poznać wysokość spłat udzielonych podatnikowi pożyczek i kredytów. Resort finansów zamierza wprowadzić do ustawy klauzulę przeciwko unikaniu opodatkowania.

Dzięki tej ustawie skarbówka będzie mogła określić zobowiązanie podatkowe w odpowiedniej wysokości za każdym razem, gdy stwierdzi, że podatnik dokonał transakcji, a jej jedynym celem było uzyskanie korzyści podatkowej. Stanie się tak w sytuacji, gdy podatnik przeprowadzi wiele różnych transakcji, np. związanych ze sprzedażą nieruchomości, po to tylko, żeby uniknąć zapłacenia podatku. Wtedy fiskus i tak wezwie go do uiszczenia należności.

W przygotowywanej ustawie o ordynacji podatkowej znalazł się zapis o „zwiększeniu częstotliwości sporządzania i przekazywania przez banki informacji o złożonych i zlikwidowanych rachunkach bankowych przez podatników”.

Mariusz Andres
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ronin
Ronin
2024 lat temu

Demokracja znaczy wolność – kontrola pełna znaczy dyktaturę !!!

Ktoś chyba zapomniał znaczenia słowa wolność.

mmj
mmj
2024 lat temu

Czas szukać sobie jakiegoś ciepłego kraju i nauczyć się nowego języka 🙂

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x