Przegląd mediów

Śmieci horrendalnie drogie

Odbiór nieczystości podrożał w całym kraju. Nie inaczej jest na Podkarpaciu, gdzie wyższe rachunki muszą płacić mieszkańcy m.in. Rzeszowa, Krosno czy Sanoka.

Za odpady trzeba dziś płacić znacznie więcej niż jeszcze w ubiegłym roku. To przede wszystkim efekt decyzji rządu o podniesieniu opłaty środowiskowej za składowanie nieczystości oraz wprowadzenia selektywnej zbiórki śmieci na pięć frakcji. W niektórych gminach w Polsce, rachunki wzrosły nawet o 400 proc! Kolejna podwyżka w przyszłym roku?

„Kiedy ta drożyzna wreszcie się skończy?” – pytają sfrustrowani Polacy, obserwując coraz wyższe rachunki za wywóz śmieci. Złość konsumentów wydaje się być uzasadniona, szczególnie że w ostatnich miesiącach odczuwamy już podwyżki cen paliw (5,25 zł za litr Pb95) czy żywności. Wczoraj informowaliśmy o tym, że więcej zapłacimy także za wodę, a samorządy już otrzymują wyższe rachunki za prąd, nie wierząc w zapowiedzi dostawców o szybkich wyrównaniach kosztów.

Ogromne wzrosty opłat za śmieci to kolejny powód do złości. W wielu miejscowościach w kraju, rachunki za odbiór odpadów wzrosły o 200, a nawet 300 proc. Jak informuje TVN24, w Gminie Marki mieszkańcy zapłacą więcej o 400 proc! Aż tak dużych wzrostów nie doświadczymy na Podkarpaciu, ale i w naszym regionie nie ma powodów do zadowolenia. W Krośnie osoby segregujące śmieci zapłacą już nie 11 a 16 zł, natomiast w Sanoku nie 10 a 14 zł. Podobnie jest w Przemyślu, gdzie stawka skoczyła z 11 do 14 zł. W Rzeszowie przy selektywnej zbiórce średnia podwyżka to 5 zł, natomiast przy odpadach zmieszanych 7,5-8 zł.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

kl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x