r e k l a m a
Przegląd mediów

„Solidarność” chce zakazać handlu w niedzielę

Organizatorzy akcji „Zmiany w polskim handlu” planują zablokować w siódmy dzień tygodnia sprzedaż w sklepach… internetowych.
W Polsce, w niedzielę, na wzór innych państw starej Unii Europejskiej, m.in. Niemiec, Holandii, miałyby być zamykane sklepy.

„Solidarność” chce zakazać handlu w niedzielę
„Solidarność” chce zakazać handlu w niedzielę

Domaga się tego NSZZ „Solidarność’, która we wtorek w Sejmie podpisała list intencyjny w sprawie obywatelskiej inicjatywy wprowadzenia zakazu pracy w handlu w niedziele. Związkowcy chcą nawet, żeby wolna od handlu była też sieć internetowa.

Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” przygotowuje obywatelski projekt ustawy, który wprowadziłby całkowity zakaz handlu w niedziele. – Jeszcze nigdy nie było takiego klimatu do wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę. U pracowników i wśród rządzących krajem – stwierdził Alfred Bujara, szef sekcji handlowej „Solidarności”. Warto dodać, że zakaz objąłby nie tylko sklepy, ale i tzw. podmioty działające na rzecz handlu, czyli centra logistyczne, dystrybucyjne, terminale przeładunkowe i centra magazynowe.

Specustawa w sprawie zakazu?

Związkowcy chcą dyskutować nad tym, czy zakaz pracy w niedzielę wprowadzić poprzez nowelizację kodeksu pracy, czy też przygotowanie specustawy, która uregulowałaby pracę w niedzielę i święta. Po podjęciu decyzji w tej sprawie, „Solidarność” zarejestruje komitet inicjatywy ustawodawczej i zbierane będą podpisy pod obywatelskim projektem ustawy.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Mariusz Andres
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2023 lat temu

Zamknac koscioly bo wniedziele tez sa czynne. Caly tydzień sa otwarte i ksieza pracują niech w niedziele odpoczywają.

dzidek
dzidek
2023 lat temu

a jak własnie!

Solidarność może se

pedro
pedro
2023 lat temu

– a niedziela , niedziela będzie dla Nas ’ hej

!!!!!!
!!!!!!
2023 lat temu

Sredniowiecze zakazy i nakazy wkrótce będą palić na stosie

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x