Przegląd mediów

Ten most to fatalna wizytówka Krempnej!

– Zrujnowany i skorodowany most nie był remontowany od ponad 20 lat – mówi nam jeden z mieszkańców. – Most na Wisłoce w Krempnej to obraz nędzy i rozpaczy – alarmuje mieszkaniec Krempnej. – Powinien zostać możliwie jak najszybciej wyremontowany, w przeciwnym razie korozja doszczętnie go zniszczy i wtedy nie będzie już czego ratować – mówi nasz Czytelnik.

Ten most to fatalna wizytówka Krempnej!

Nasz rozmówca zwraca uwagę na fakt, że Krempna to niezwykle malownicza miejscowość wypoczynkowa, gdzie co roku przyjeżdża mnóstwo turystów.
„Obskurny most odstrasza turystów” – Jedną z atrakcji turystycznych miejscowości jest Muzeum Magurskiego Parku Narodowego. Ponadto turystów do Krempnej przyciąga zalew. Zbiornik wodny zamknięty jest zaporą na rzece Wisłoce, która służy do piętrzenia wody dla celów rekreacyjnych i przeciwpowodziowych jako zbiornik małej retencji. Z moich informacji wynika także, że zalew był niegdyś niezwykle popularny wśród miłośników wędkowania i innych form aktywnego wypoczynku nad wodą. Utworzono tutaj kilka ośrodków wypoczynkowych – wymienia mieszkaniec Krempnej (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). – Zrujnowany most bardzo nie pasuje do tego krajobrazu. Wręcz odstrasza przyjezdnych – mówi Czytelnik Super Nowości.

Nieskuteczne interwencje

– Mimo tego, że interweniowałem w tej sprawie w tutejszym Urzędzie Gminy, to nic nie wskórałem. Od pracowników urzędu usłyszałem, że nie mogą zająć się tym tematem, gdyż wspomniany most nie należy do gminy – mówi. – Nie zmienia to jednak faktu, że taki most negatywnie wpływa na obraz gminy, jest taką fatalną wizytówką Krempnej – dodaje.

Wójt: – Most nie jest nasz

Kazimierz Miśkowicz, wójt gminy Krempna, w rozmowie z Super Nowościami przyznał, że nasz Czytelnik ma rację. – Sęk jednak w tym, że to nie ja jestem adresatem tych apeli o remont mostu, ponieważ nie jest własnością gminy Krempna – wyjaśnia wójt. – Jest to specyficzny most wiszący, jednoprzęsłowy, wybudowany w latach siedemdziesiątych – dodaje.

– Podobno powiat przymierza się do modernizacji mostu – słyszymy od mieszkańców. – W tym roku został wyremontowany most w miejscowości Kąty (pow. jasielski). Skoro tam zrealizowano taką inwestycję, to wydaje mi się, że także w Krempnej powinno się udać. Wystarczy odrobina dobrej woli – twierdzi nasz Czytelnik. Usiłowaliśmy się skontaktować z panią dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle, jednak nie udało się nam z nią porozmawiać na ten temat.

Do sprawy wrócimy.

Wioletta Zuzak
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x