Przegląd mediów

Uważaj na nową metodę oszustw!

Ludzie tracą kilkanaście tysięcy złotych licząc na zrobienie interesu życia. Policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają osobę widoczną na zdjęciu.

Uważaj na nową metodę oszustw!

Mężczyzna może mieć związek z licznymi oszustwami polegającymi na wykorzystaniu przekazów pieniężnych realizowanych przez znaną firmę przy zakupie samochodów za pośrednictwem portali internetowych. Jak wygląda proceder? Oszuści zamieszczają na różnych portalach internetowych niezwykle atrakcyjne oferty sprzedaży samochodów.

Potencjalny klient kontaktuje się za pomocą poczty internetowej z oszustem, który koresponduje w języku angielskim lub tzw. łamaną polszczyzną. W trakcie korespondencji mailowej oszust przekonuje klienta, by ten uwiarygodnił swój zamiar kupna samochodu. Dowodem wypłacalności kupującego ma być skan przekazu określonej kwoty na osobę najbliższą, co w efekcie wykorzystują oszuści, wypłacając pieniądze. Firma zajmująca się przekazami pieniężnymi to gigant na skale światową, który na terenie Polski wydaje pieniądze w kilkuset placówkach różnych banków.

Aby wybrać pieniądze należy okazać dowód tożsamości i podać uzyskane od nadawcy informacje o przekazie, dlatego przestępcom potrzebny jest skan przekazu. Z kolei dowód tożsamości oszuści fałszują. W ten sposób ofiary, które chciały zrobić samochodowy interes życia pozbywają się zwykle kilkunastu tysięcy złotych. Oszuści działają w całej Polsce.

ga
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x