Przegląd mediów

Więzienie za handel w niedziele?

Grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat za „dopuszczanie się handlu” w niedziele. To kary dla sprzedawców i kupujących.

Więzienie za handel w niedziele?
Więzienie za handel w niedziele?

Według projektu ustawy Sekcji Krajowej Handlu NZSS „Solidarność”, za handel w niedziele mogłyby grozić kary nawet do 2 lat pozbawienia wolności (zarówno dla sprzedających, jak również dla kupujących).

Czy polskie prawo w niedalekiej przyszłości naprawdę umożliwi ukaranie więzieniem osób robiących zakupy w niedziele? Jeśli przeczytamy dokładnie projekt ustawy zgłoszony przez Sekcję Krajową Handlu NZSS „Solidarność”, okaże się, że jak najbardziej.

Artykuł 6. projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele głosi: „Kto dopuszcza się handlu (…) w niedziele oraz wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę zakazanych w Ustawie podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.”

Problem leży w interpretacji tego przepisu, a zdaniem prokuratury, sformułowanie o „dopuszczaniu się handlu” dotyczy obydwu stron (zarówno sprzedającego, jak i kupującego towar).

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Blanka Szlachcińska

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x