Przegląd mediów

Z Kuchcińskim latał także Ortyl

„Słynnym” rządowym samolotem podróżował również marszałek województwa.

Od pewnego czasu cała Polska żyje lotami rządowym samolotem byłego już marszałka Sejmu, posła PiS z Przemyśla – Marka Kuchcińskiego i jego rodziny. Okazało się, że w jednej z takich podniebnych podróży towarzyszył mu m.in. pochodzący z Mielca, Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

– Istotnie taki lot się odbył – potwierdza Ortyl. – Z panem marszałkiem spotykamy się wielokrotnie w sprawach służbowych. Również wówczas byliśmy umówieni na taką rozmowę.  Ponieważ wiedział, że mam w planach służbową podróż do Warszawy, zaprosił mnie na pokład rządowego samolotu. Była to jedyna taka podróż, jaką odbyłem z panem marszałkiem. Tego dnia w Warszawie zgodnie z ustalonym wcześniej kalendarzem miałem kilka spotkań w Kancelarii Prezydenta, spotkałem się tam m.in. z ministrem Pawłem Muchą.

– Praktyka rozmów o istotnych kwestiach Podkarpacia podczas podróży nie jest niczym nowym. Zdarzało się, że z racji napiętego kalendarza, jechałem w celach służbowych z panem marszałkiem samochodem służbowym – dodaje Władysław Ortyl.

Kuchciński stracił urząd marszałka na rzecz Elżbiety Witek, także z PiS. Miał też wpłacić 15 tys. zł na cele dobroczynne za 23 loty samolotem rządowym, w których towarzyszyła mu jego rodzina. W sprawie jego lotów trwa postępowanie prokuratorskie.

Paweł Galek
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x